سختی گیر آب خانگی

سختی آب بر دو نوع است، سختی دائم و سختی موقت. سختی به دلیل وجود عناصر کلسیم و منیزیم می باشد که به مراتب باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود از جمله اینکه باعث شکل گیری رسوب می شود. برای این منظور از سختی گیر استفاده می کنیم.

آب سخت موجب بروز مشکلاتی می شود از جمله اینکه باعث شکل گیری رسوب در دیواره های کتری، آبگرمکن، پکیج، سماور و … می گردد. همچنین باعث می شود تا چای یا قهوه طعم و مزه اصلی خود را نداشته باشند یا موجب می شوند تا حبوبات به طور کامل پخته نشوند. صابون در آب سخت به راحتی کف نمی کند زیرا یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب جایگزین سدیم موجود در صابون می شوند و از کف کردن صابون در آب جلوگیری می کنند.

برای از بین بردن سختی آب  و جلوگیری از شکل گیری رسوبات از سختی گیر ها استفاده می شود که درانواع مختلفی مشاهده می شوند مثل: سختی گیر های رزینی، مغناطیسی، الکترونیکی و …

راه حلی که برای از بین بردن سختی آب و جلوگیری از شکل گیری رسوب در آب پیشنهاد می شود استفاده از سختی گیر است که در واقع یک فیلتر مخصوص در دستگاه تصفیه آب است،  این فیلتر پلی فسفات سدیم نام دارد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا آماده ارائه هر گونه خدمات برای دستگاه های تصفیه آب می باشد، برای آگاهی از محصولات و مشاوره لازم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن ثابت: 65522923-021          همراه: 09122972091 

  • جدول سختی آب شهرهای ایران

مطالب مرتبط