بر اساس چه پارامتر هایی می توان کیفیت کربن فعال را سنجید؟

بر اساس چه پارامتر هایی می توان کیفیت کربن فعال را سنجید؟
کیفیت کربن فعال به کار برده شده در صنعت تصفیه آب، به دلیل تماس مستقیم با آب شرب بسیار مهم است و باید در انتخاب کربن درفیلترهای کربنی بسیار دقت شود. در تعیین کیفیت کربن فعال و انتخاب نوع مناسب آن برای کاربرد های مختلف لازم است موارد بسیار مختلفی سنجیده شوند، عدد یدی، عدد ملاس، عدد متیلن بلو، کلر زدایی، چگالی ظاهری، عدد ساییدگی یا سختی، رطوبت، مقدار PH، میزان خاکستر و غیره از عواملی هستند که برای تعیین کیفیت کربن فعال باید در نظر گرفته شود.
عدد ملاس :(Mollas number)عدد ملاس عددی است که نشان دهنده توانایی کربن فعال برای جذب مولکول هایی است که از 20 آنگستروم بزرگ تر می باشد.
عدد تانین (Tannin number):عدد تانین برای در نظر گرفتن ویژگی های کربن فعال حائز اهمیت است و نشانگر قابلیت کربن فعال در جذب مخلوط مولکول های بزرگ و متوسط می باشد.عدد تانین با واحد قسمت در میلیون اعلام می شود.
عددی یدی (lodin number):مقدار تخلخل کربن فعال را بر حسب عدد یدی بیان می کنند.عدد یدی در واقع از طریق جذب ید از محلول حاوی ان اندازه گیری و بر حسب میلی گرم بر گرم کربن بیان می شود.
عدد متیلن بلو (Methylene blue number):عدد متیلن بلو میزان قابلیت کربن فعال در جذب مولکول هایی که اندازه متوسطی دارند را نشان می دهد.
کلر زدایی: یکی از روش های سنجش میزان کلر موجود در آب نیمه عمر کلرزدایی آنها می باشد، نیمه عمر کلرزدایی در واقع نشان دهنده میزان راندمان کربن فعال در حذف کلر است. تعیین نیمه عمر کلر زدایی، عمق کربن لازم به جهت کاهش سطح کلریک جریان آب از مقدار 5 یه 3.5 قسمت در میلیون می رسد. دقت داشته باشید کربن فعال هایی که طول نیمه عمر کوتاه تری دارند، خاصیت کلر زدایی بیتشری نیز دارند.

بر اساس چه پارامتر هایی می توان کیفیت کربن فعال را سنجید؟

بر اساس چه پارامتر هایی می توان کیفیت کربن فعال را سنجید؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط