کاربرد روتامتر چگونه است؟

کاربرد روتامتر چگونه است؟

در این مطلب در رابطه با روتامتر اطلاعاتی به دست می آوریم و با کاربردها و ویژگی های آن آشنا خواهیم شد .

روتامتر چیست ؟ روتامتر وسیله ای بسیار ساده است که برای این که نرخ جریان سیال که همان دبی است در یک لوله بسته را اندازه بگیریم از آن استفاده می کنیم .

روتامتر چه شکلی دارد ؟ روتامتر یک لوله مخروطی از جنس شیشه و یک شناور از جنس آلومینیوم آنود شده یا سرامیک می باشد . به شناور درون لوله نیروی جاذبه و درگ سیال وارد می شود .

نیروی درگ سیال نیرویی بالاسو و نیروی جاذبه هم که نیروی پایین سو می باشد . نیروی درگ سیال چه نیرویی است ؟ نیروی درگ سیال یک تابع از چگالی سیال ، شکل مقطع شناور و سرعت سیال می باشد .

برای این که میزان نرخ جریان در یک لوله بسته اندازه گرفته شود از روتامتر استفاده می شود که این موضوع کمی پیش ذکر شد اما برای این که این وسیله میزان نرخ جریان در لوله را اندازه بگیرد به چه نیرویی نیاز دارد ؟

یکی از ویژگی هایی که روتامتر دارد این است که این وسیله برای انجام فعالیت خود نیاز به نیروی بیرونی ندارد و برای فعالیت خود از نیروی جاذبه و ویژگی هایی که سیال دارد ، استفاده می کند .

حرکت شناور در روتامتر به چه صورت است ؟ هر گاه حجم سیال جا به جا شده از مقطع لوله در یک مدت زمان مشخص افزایش پیدا کند ، سرعت و نیروی درگ نیز افزایش پیدا می کند ، نتیجتاً شناور به سوی بالا می رود .

اما تا چه مدت این شناور بالا می رود ؟

بالا رفتن شناور تا زمانی که بین نیروی درگ و وزن شناور تعادل مکانیکی بر قرار شود ، ادامه پیدا می کند . شناور به حالت معلق در لوله قرار نگرفته است و اصلاً نباید چنین حالتی داشته باشد .

کاربرد روتامتر چگونه است؟

کاربرد روتامتر چگونه است؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط