کاربرد پمپ تزریق آنتی اسکالانت

کاربرد پمپ تزریق آنتی اسکالانت

در صنعت تصفیه آب گاهی اوقات در ممبران رسوب ایجاد می شود برای جلوگیری از این رسوب می توان از ماده شیمیایی به نام آنتی اسکالانت استفاده کرد. آنتی اسکالانت بیشتر در موارد صنعتی کاربرد دارد و استفاده از آن در دستگاه های تصفیه آب صنعتی ضرورت دارد.

این که چه نوع آنتی اسکالانت استفاده شود دقیقا نوع ساختار شیمیایی آنتی اسکالانت است که مشخص کننده است که برای کدام ممبران به کار رود. از آنجایی که آب ورودی تصفیه نشده به دستگاه تصفیه معمولا حالت قلیایی دارد .

آنتی اسکالات توسط پمپ تزریق به دستگاه وارد می شود که معمولا همراه با آنتی اسکالانت، اسید سولفوریک هم در بسیاری دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس انجام می شود که آب را به حال خنثی در می آورد.

دبی پمپ تزریق به صورت دستی یا اتوماتیک تنظیم می شود.

جنس کلگی دوزینگ پمپ ها بستگی به نوع محلولی که توسط پمپ تزریق می شود تغییر می کند. یعنی جنس دوزینگ اگر محلول اسیدی تزریق کند با دوزینگی که محلول بازی تزریق می کند فرق دارد.

اگر دقت کنید در استخرها از کلر برای ضدعفونی استفاده می شود و این کلرزنی توسط دوزینگ پمپ انجام می شود.از جمله دوزینگ هایی که برای کلرزنی استفاده می شود دوزینگ پمپ اتاترون و دوزینگ پمپ سِکو  که هر دو ساخت ایتالیا است.

اما دوزینگ پمپ چه اجزایی دارد؟

دوزینگ پمپ شامل یک مخزن است که مواد شیمیایی در این مخزن نگهداری می شود. پمپ ها از لحاظ اندازه با یکدیگر متفاوت هستند و بسته به سایز قدرت آنها نیز تغییر می کند.

دارای یک شیر یک طرفه است که مواد شیمیایی در آن تزریق شده و بر فشار وارده غلبه می کند و خود را به جریان سیال می رساند. همچنین شیر یکطرفه به سوی خط مکش دارد.

کاربرد پمپ تزریق آنتی اسکالانت

کاربرد پمپ تزریق آنتی اسکالانت

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط