کارایی لول کنترل دیگ بخار

کارایی لول کنترل دیگ بخار

در داخل دیگ بخار سطح آب بوسیله لول کنترل نتظیم می شود. که لول کنترل بصورت سوئیچ مغناطیسی و جیوه ای وجود دارد که یکی برای این است که اگر سطح آب داخل دیگ بخار پایین آمد به الکتروپمپ فرمان روشن شدن را می دهد و دیگری دقیقا برعکس عمل می کند.

یعنی اگر سطح آب از یک سطحی بیشتر شود فرمان خاموش شدن به پمپ را می دهد که دیگر آب وارد دیگ بخار نشود. و می توان گفت یکی از مهمترین اجزا دیگ بخار است.

این کنترل کردن سطح بسیار حائز اهمیت است به دلیل اینکه اگر سطح مایع پایین باشد مخزن گرم می شود و به اجزا آسیب می رساند و اگر سطح خیلی بالا باشد احتمال ورود آن به لوله های بخار زیاد است و باز به دستگاه آسیب می رساند پس آب باید همیشه سطح معینی داشته باشد تا دستگاه به خوبی کار کند.

از لول کنترل نه تنها برای دیگ بخار بلکه برای تنظیم سطح مایعات در مخازن تحت فشار،مخازن کندانس، دی اریتورها و مخازن انبساط باز هم کاربرد دارد.

خود لول کنترل از قسمت هایی مانند سوراخ های بالا و پایین، سوئیچ های کنترل، سیستم مدار برق و پوسته تشکیل شده است.

در کل لول کنترل به صورت جیوه ای،مکانیکی،الاکلنگی،مغناطیسی و الکتریکی وجود دارد. هرکدام به گونه ای کاربرد دارد مثلا جیوه ای در یک جا جیوه نگهداری می شود و اما امروزه به دلیل خطرناک بودن جیوه زیاد کاربرد ندارد.

لول کنترل مکانیکی کاربرد ساده ای دارد و اصولا در جاهایی که با فشار زیاد روبه رو نیستیم مورد استفاده قرار می گیرد.

لول کنترل الاکلنگی برای مواردی است که سطح پر و خالی شدن مایع اختلاف چندانی ندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

از لول کنترل مغناطیسی بیشتر در صنایع استفاده می شود و جذب و دفع قطب ها بصورت الکترومغناطیسی انجام می شود.

و اما لول کنترل الکتریکی برای کنترل پمپ ها برای پر و خالی شدن مخزن استفاده می شود.

کارایی لول کنترل دیگ بخار

کارایی لول کنترل دیگ بخار

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط