کارایی الکتروموتور چیست؟

کارایی الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور همان موتور الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می کند و اکثرا به صورت دوار وجود دارند البته نوع خطی آن نیز وجود دارد. الکتروموتور دوار از دو قسمت متحرک (روتور) و محرک (استاتور یا ایستانه) تشکیل شده است.

محرک یا استاتور از چند قطعه از آهن سبک یا آلومینیوم ساخته شده است. این قطعه ها شبیه یک سیلندر تو خالی به هم وصل شده اند و دارای شیارهایی هستند که از داخلشان سیم پیچ هایی رد شده است.

روتور و استاتور با فاصله ای کنار هم قرار گرفته اند که به این فاصله شکاف هوایی گفته می شود.

این شکاف هوایی تاثیر به سزایی در دستگاه دارد و سعی بر این است که شکاف هوایی خیلی کم باشد. اگر که شکاف هوایی بسیار کوچک هم باعث ایجاد سر و صدا در موتور می شود.

روتور نیز از تعدادی قطعه مجزای باریک فولادی تشکیل شده است که مابین آنها میله های مسی قرار داده شده است.

 که این میله ها توسط حلقه هایی در انتها به هم وصل شده اند. روتورها معمولا از نوع قفس سنجابی هستند که دارای ساختاری ساده و مقاوم هستند.

به این صورت است که روتور از هسته چند تکه استوانه ای تشکیل شده است که دارای محوری می باشد که شکاف های موازی برای جا دادن رساناها در آن است.

 باید بدانید که جنس هسته موتور رابطه ی مستقیمی با قدرت موتور دارد. یعنی اگر قدرت موتورها بالا باشد باید از قفس مسی استفاده کرد و اگر قدرت موتور کم باشد می توان از قفس های آلومینیومی استفاده کرد.

الکتروموتورها یا با جریان متناوب کار می کنند و یا با جریان مستقیم کار می کنند.

کارایی الکتروموتور چیست؟

کارایی الکتروموتور چیست؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط