پمپ لجن کش در صنعت آب و فاضلاب

پمپ لجن کش در صنعت آب و فاضلاب

لجن از جمله مایعاتی است که پمپاژ آن با دشواری های فراوانی رو به رو است و به نوعی انتقال و پمپاژ آن با سایر سیالات تفاوت دارد. برای پمپاژ لجن و انتخاب پمپ لجن کش (پمپ کف کش) مناسب عواملی از جمله لزجت (Viscosity) لجن مورد بررسی قرار می گیرد.

در این جهت لجن ها را می توان به دو نوع سوسپانسیون ویسکوزیته پایین و سوسپانسیون ویسکوزیته بالا تقسیم بندی نمود. (لزجت به خاصیت مقاومت سیال در برابر نیروهای وارد بر آن گویند.)

لجن با لزجت پایین ساختاری مانند آب دارد و همانند آب عمل می کند.به نوعی انتقال و پمپاژ لجن با لزجت پایین  با استفاده از پمپ های سانتریفیوژی نیز امکان پذیر می باشد.

اما لجن ها با لزجت بالا با استفاده از پمپ های عادی انتقال نمی یابند و برای پمپاژ این نوع از لجن ها باید از پمپ ها با ارتفاع مکش بالا استفاده نمود. پمپ های لجن کش با جا به جایی مثبت جهت پمپاژ این نوع از لجن مناسب می باشند.

در فرآیند تصفیه آب، لجن معمولا حاوی ذرات ماسه و گل و لای است. به همین جهت پمپ کف کش باید به گونه ای انتخاب شود که در مقابل این ذرات مقاوم باشد و آسیب نبیند.

در حالت کلی برای طراحی سامانه های انتقال لجن باید به نکات زیر توجه کافی داشته باشید.

  • لجن از جمله سیالات غیر همگن است و غلظت مواد جامد درون آن می تواند متغیر باشد.
  • در هنگام انتخاب پمپ، جهت پمپاژ لجن باید به لزجت لجن توجه نمود و پمپی را که توان انتقال نوع لجن را داشته باشد مورد استفاده قرار بگیرد.
  • طراحی سامانه های انتقال لجن یکی از مهم ترین عوامل هیدرولیکی در محاسبه افت ارتفاع لجن در لوله می باشد. به همین جهت با تعیین ضریب افت می توان افت ارتفاع لجن را برای پمپاژ محاسبه و تعیین نمود.

پمپ لجن کش در صنعت آب و فاضلاب

پمپ لجن کش در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط