نحوه لوله کشی فیلترهای شنی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

نحوه لوله کشی فیلترهای شنی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

فیلترهای شنی از بستر شن سیلیس دانه بندی شده با خلوص 98% تشکیل شده است و دارای مخزنی می باشد که جهت جلوگیری از خروج ذرات شن از دستگاه تشکیل شده است.

بررسی اندازه ذرات شن که به صورت دانه بندی شده درون این مخزن قرار گرفته اند بر حسب ذرات معلق در آب تعیین می شود. قرار گیری ذرات سیلیس از بالای بستر به سمت پایین به ترتیب از درشت به ریز است.

به علت انجام فرآیندهای سرویس دهی دستگاه و عملیات بک واش در مخازن فیلتر شنی، مدار لوله کشی در دستگاه به نحوی طراحی شده است که به صورت ساده هر دو فرآیند را درون این مخزن انجام دهد.

کنترل عملیات ها در مخازن فیلتر شنی توسط شیرهای دستی و شیرهای کنترل نیمه اتوماتیک و اتوماتیک انجام می پذیرد.

لوله کشی فیلترهای شنی به دو صورت لوله کشی خطی و لوله کشی مربعی انجام می شود. یعنی شیر ورودی، شیر فاضلاب، شیر عملیات بک واش و شیر خروجی آب به دو صورت خطی و مربعی به هم متصل و لوله کشی می شوند.

بعد از انجام لوله کشی های مربوط، مرحله ریختن سیلیس به مخزن است. در این مرحله معمولا از سه نوع سیلیس با دانه بندی ریز، متوسط و درشت استفاده می شود.

در ابتدا سیلیس دانه درشت را بر روی صفحه نازل ریخته و سپس سیلیس های دانه متوسط و دانه ریز را می ریزند و پس از صاف کردن سطح آن، درب مخزن را می بندند.

دقت داشته باشید که اگر برای اولین بار مخزن را از سیلیس پر می کنید باید ابتدا آب از طریق عملیات بک واش وارد مخزن شود تا تمام هوای حبس شده بین دانه های سیلیس خارج شود و همزمان شیر هواگیری تعبیه شده بر بالای مخزن را باز کنید تا هوا به صورت کامل تخلیه شود.

نحوه لوله کشی فیلترهای شنی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

نحوه لوله کشی فیلترهای شنی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • نحوه تعیین قطر دانه بندی فیلترهای آب

مطالب مرتبط