نحوه عملکرد مخزن کندانس ( condense tank )

نحوه عملکرد مخزن کندانس ( condense tank )

آب برگشت از دیگ بخار در قسمتی بنام مخزن کندانس ذخیره می شود. آب ذخیره شده در مخزن کندانس حاصل تقطیر بخار آب برگشتی از دیگ بخار یا بویلر صنعتی است.

فشار آب برگشتی بسیار بالاست به همین علت لازم است تا آب در یک مخزن که همان مخزن کندانس است ذخیره شود تا فشار آب کاهش یابد.

درون مخزن کندانس یک فشار شکن وجود دارد که به کمک آن فشار آب برگشتی به حداقل می رسد. بدیهی است که هرچه فشار آب ورودی بیشتر باشد به همان نسبت بخار بوجود آمده از آب افزایش پیدا می کند.

آب برگشتی نیاز به تصفیه ندارد اما نباید مستقیما وارد دیگ بخار شود زیرا احتمال آسیب رساندن به دیگر قطعات را افزایش می دهد. به عبارتی مخزن کندانس برای ذخیره آب و استفاده دوباره توسط دیگ بخار استفاده می شود ، همچنین رسوب و خوردگی در دیگ بخار صنعتی به دلیل نیاز نداشتن آب به تصفیه بسیار کاهش پیدا می کند.

عملکرد مخزن کندانس :

آب برگشتی به طور قطره ای توسط تله بخار جمع آوری می شود و به چاله کندانس ریخته می شود ، چاله کندانس در قسمت پایینی تجهیزات قرار دارد. برای ورود دوباره آب برگشتی مخزن کندانس به دیگ بخار ، با کمک پمپ دیگ بخار آب  داخل مخزن به دی اریتور دیگ بخار می رود.

آب برگشتی که از کیفیت بالایی برخوردار است به دیگ بخار وارد می شود تا از طریق آن بخار و مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است که در دیگ های بخاری که 80 درصد آب برگشتی تغذیه می شود و 20 درصد برای مخزن کندانس استفاده می شود ، از مخزن کندانس استفاده نمی شود و مستقیم از دی اریتور استفاده می شود.

کاربرد های مخزن کندانس :

  • کاهش هزینه های جانبی دیگ بخار
  • کاهش هزینه در فرآیند تصفیه و پیش تصفیه
  • استفاده نکردن از مواد شیمیایی برای تصفیه آب دیگ بخار
  • افزایش کیفیت آب گرم تولید شده
  • در مصرف سوخت دیگ بخار صرفه جویی می شود
  • عدم استفاده از سیستم های رسوب زدایی برای دیگ بخار
نحوه عملکرد مخزن کندانس ( condense tank )

نحوه عملکرد مخزن کندانس ( condense tank )

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط