مقایسه کربن فعال با کربن معمولی

مقایسه کربن فعال با کربن معمولی

کربن در واقع همان ذغالی است که رایج ترین موارد مصرف معمولی آن همان ذغال چوب است، البته کربن از سوزاندن مواد گیاهی مانند پوسته نارگیل، پوست پسته و هسته میوه ها نیز بدست می آید.

اما کربن فعال شده نسبت به کربن معمولی دارای خواص بی نظیری است و همین باعث شده تا از آن در صنایع بسیار مختلف به ویژه صنعت تصفیه آب و فاضلاب بسیار استفاده شود.

کربن فعال شده در مقایسه با کربن معمولی خواص بی نظیری دارد، کربن فعال دارای سطح داخلی بسیار گسترده ای است .

با قدرت جاذب بالاتر قابلیت بسیار بیشتری برای جذب گازها و انواع مواد شیمیایی موجود در آب دارد.

در واقع گروه های کربن فعال شده در صنایع مختلف به عنوان جاذب مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل اینکه قابلیت ویژه ای در حذف گازها دارد در صنعت تصفیه هوا و همچنین صنعت تصفیه آب بسیار مورد استفاده واقع می شود.
کربن ها طی فرآیندهای خاص و با شرایط ویژه ای فعال می شوند و به صورت کلی محصولات پیچیده ای هستند و بر اساس رفتارها و انواع بسیار مختلف در طبقه های مختلفی تقسیم می شوند.

به صورت خلاصه کربن فعال دارای ویژگی هایی است که کربن معمولی از آن بهره مند نمی باشد و همین باعث شده تا کربن فعال کاربردهای بسیاری به شرح ذیل داشته باشد :

رنگ زدایی در صنعت قند و شکر
بازیافت فلزات
صنعت تصفیه آب و فاضلاب همانند تصفیه خانه آب شرب، آبهای صنعتی و آب آکواریوم های زینتی
صنعت تصفیه هوا در دستگاه های خوش بو کننده هوا و تصفیه هوای خانگی و صنعتی
بهبود رنگ و طعم نوشیدنی ها در صنعت تولید نوشیدنی های مختلف

مقایسه کربن فعال با کربن معمولی

مقایسه کربن فعال با کربن معمولی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط