مقایسه فرآیندهای تصفیه فاضلاب هوازی و بی هوازی

مقایسه فرآیندهای تصفیه فاضلاب هوازی و بی هوازی

فرآیندهای هوازی و بی هوازی از پرکاربردترین روش های تصفیه فاضلاب شناخته می شوند و امروزه برای تصفیه انواع پساب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

فرآیندهای هوازی و بی هوازی به عنوان تصفیه بیولوژیکی فاضلاب به حساب می آیند و عمدتا جزء مراحل ثابت و اصلی در اغلب پکیج های تصفیه فاضلاب می باشند.

فرآیند هوازی فرآیندی است که باکتری های موجود در آن برای اینکه سبب تصفیه فاضلاب شوند، نیاز به اکسیژن دارند، درواقع با تزریق اکسیژن این باکتری ها رشد می کنند و تکثیر می شوند و منجر به تصفیه هرچه بهتر فاضلاب می شوند.

در صورتی که در فرآیند بی هوازی باکتری های موجود در فاضلاب نیاز به اکسیژن و هوا ندارند و عمدتا در شرایط بدون هوا یا بی هوازی کار می کنند.

این نوع از باکتری ها عمدتا سبب تولید گاز متان می شوند و در زمینه تصفیه فاضلاب با عنوان متانوژن نام برده می شوند.

در اغلب تصفیه خانه های آب و فاضلاب پس از انجام فرآیند تصفیه بی هوازی از فرآیندهای تصفیه هوازی نیز استفاده می شود.

این ساز و کار در اغلب موارد برای تصفیه فاضلاب هایی به کار برده می شود که میزان بسیار بالایی از BOD وCOD درون فاضلاب وجود دارد.

در این روش ابتدا فرآیند بی هوازی میزان این دو آلاینده را بسیار کاهش می دهد و سپس فرآیند بی هوازی تا حدی که تصفیه فاضلاب تکمیل شود و این دو ماده مخرب به طور کامل حذف شوند، به کار برده می شود.

فرآیندهای تصفیه فاضلاب هوازی فضای کمتری نسبت به فرآیند بی هوازی اشغال می کنند.

تولید لجن در فرآیندهای هوازی بیشتر است و هزینه اولیه راهبری نسبت به روش بی هوازی بالاتر می باشد.

مقایسه فرآیندهای تصفیه فاضلاب هوازی و بی هوازی

مقایسه فرآیندهای تصفیه فاضلاب هوازی و بی هوازی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط