مضرات بلور های سیلیس

مضرات بلور های سیلیس

سیلیس در صنعت تصفیه آب و فیلتراسیون آب آشامیدنی کاربرد فراوانی دارد و شکل و اندازه دانه های سیلیس در فیلتر شنی تاثیر موثری بر حذف آلاینده های معلق درون آب دارد.

یکی از دلایل اصلی سیلیس به عنوان ماده تصفیه آب این است که سیلیس ماده ای بی اثر شناخته می شود و در برابر تماس با اسید ها و حلال الاینده ها واکنشی نشان نمی دهد.

همین موضوع سبب شده است تا این ماده خواصی برتر داشته باشد و در فیلتر شنی قرار بگیرد.

بلور ها و دانه های سیلیس به صورت معمول ضرری ندارند و همان گونه که گفته شد این ماده حتی در تماس با مواد شمیایی واکنش نشان نمی دهد و نمی تواند برای سلامتی مضر باشد و املاح سمی را از خود آزاد کند.

با این حال هنگام فرایند ها و عملیات تولید سیلیس و هنگامی که سنگ های حاوی سیلیس را برش می دهند و یا خرد می کنند،ذرات گرد و غباری تولید می شود که به عنوان RCS شناخته می شوند.

اگر در فواصل زمانی طولانی این ماده استنشاق شود می تواند سبب بروز خطراتی جدی همانند بیماری سیلیکوزیس یا در موارد پیشرفته تر منجر به سرطان ریه شود،البته همان گونه که گفته شد.

این مواد و ذرات تنها هنگام برش سیلیس به وجود می آید و می توان با اطمیمان گفت که سیلیس موجود در فیلتر شنی عوارض جانبی مضری را ندارد.

به همین دلیل در محیط های کاری تولید و برش سیلیس موارد ایمنی و نکاتی که منجر به کاهش حداقل استنشاق سیلیس می شود باید به طور کامل رعایت شود.

البته RCS در فواصل 1 تا 10 متری پراکنده می شود و به سرعت از حجم ان کاسته می شود.

مضرات بلور های سیلیس

مضرات بلور های سیلیس

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط