لایه های غشایی فیلتر ممبران تصفیه آب

لایه های غشایی فیلتر ممبران تصفیه آب

فیلتر ممبران به عنوان فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ساختاری متفاوت تر و پیچیده تر نسبت به سایر فیلترهای تصفیه آب دارد و به عنوان فیلتر اصلی دستگاه، شرایط عملکرد آن در فرآیند فیلتراسیون با سایر فیلترها تفاوت دارد و با دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد، ایجاد شرایط بهینه برای عملکرد آن ضروری است.

غشای مارپیچی فیلتر ممبران شامل چندین لایه غشاء است که به دور لوله مرکزی تاب خورده اند. در واقع هر لایه از غشاء فیلتر ممبران شامل مجرای نفوذی است که توسط غشاء پوشانده شده است.

غشای فیلتر ممبران معمولا از جنس کامپوزیت می باشد و بسیار نازک است. هر غشای کامپوزیتی خود از سه لایه تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی دارند.

هر کدام از لایه های غشاء فیلتر ممبران با چسباندن دو ورق غشاء به یگدیگر و با فاصله نفوذی یا نشتی بین آنها ساخته شده است.

در فیلتر ممبران فاصله ورودی آب شور و یا آب غلیظ شده بین هر لایه قرار گرفته است و هر کدام از این لایه ها به دور لوله اصلی پیچیده شده اند. هر چقدر قطر عنصر اسمز معکوس بیشتر باشد تعداد لایه های فیلتر ممبران نیز بیشتر می شود.

برای مثال قطر فیلترهای ممبران خانگی 2.5 اینچ و فیلترهای ممبران صنعتی 8 اینچ است. فیلترهای ممبران صنعتی 8 اینچ تعداد لایه های غشایی بسیار بیشتری از ممبران 2.5 اینچ دارند.

منهای اینکه قطر غشاء فیلتر ممبران می تواند 1.8 اینچ، 2.5 اینچ و 4 یا 8 اینچ باشد، ساختار بخش داخلی ممبران یکسان است.

بدلیل فشار بالای ایجاد شده آب ورودی به ممبران توسط پمپ، بخشی از این آب تا 20% در لایه های غشایی فشار داده شده و در لوله اصلی نشتی جمع می شوند. در واقع بیشتر نمک ها و ناخالصی ها در قسمت پشتی ممبران مانده و از سمت دیگر خارج می شوند.

لایه های غشایی فیلتر ممبران تصفیه آب

لایه های غشایی فیلتر ممبران تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط