قطعات و کارایی فیلتر شنی (صافی شنی)

قطعات و کارایی فیلتر شنی (صافی شنی)

فیلتر شنی یکی از اصلی ترین فیلترهای تصفیه آب صنعتی می باشد که جهت حذف ذرات معلق، گل و لای، شن و ماسه، گرد و خاک و تمام ذرات معلق تا سایز 5 میکرون مورد استفاده قرار می گیرد و آب را به صورت فیزیکی تصفیه می کند.

آب تصفیه نشده دارای ناخالصی های زیادی می باشد یکی از بهترین روش پیش تصفیه اولیه آب برای حذف مواد و کدورت آب فیلتر شنی می باشد. فیلتر شنی انواع مختلفی دارد نظیر فیلتر شن و ماسه تحت فشار، فیلتر شن و ماسه گرانشی، فیلتر شنی آرام، فیلتر شنی FRP، فیلتر شنی فلزی، فیلتر شنی تند ثقلی.

فیلتر شنی در دو نوع فلزی و FRP عرضه می شوند. فیلتر شنی تحت فشار از نوع FRP برای سایزهای کوچک و ظرفیت پایین بهتر است بخاطر اینکه فیلتر شنی نیازی به ارتفاع بستر ندارد و فقط در فیلتراسیون اهمیت دارد.

علت اینکه این نوع از مخازن با ابعاد مشخصی ساخته می شوند چون برای فیلترهای شنی با ظرفیت بالا کارایی ندارند ارتفاع کل سیستم های به کار رفته درون فیلتر شنی جمعا یک متر است این اندازه به ظرفیت فیلتر بستگی ندارد.

درون مخزن فیلترهای شنی سیلیس می ریزند در واقع سیلیس آلاینده های آب را حذف می کند. سایز دانه های سیلیس در فیلتر شنی به سه دسته درشت، متوسط و ریز تقسیم می شود که هفتاد درصد سیلیس استفاده شده از سایز ریز می باشد.

در ابتدا سایز درشت را درون فیلتر می ریزیم و سپس سایز متوسط و در آخر سایز ریز را به داخل مخزن فیلتر شنی وارد می کنیم چون وظیفه اصلی فیلتراسیون را لایه های ریز انجام می دهند.

به خاطر ریز بودن فضای بین ذرات سیلیس کم بوده و می توانند ذرات کوچکتر را نیز به دام بیندازند. آب ناخالص از طریق شیر وارد فیلتر شنی شده و از بالای بستر سیلیس درون فیلتر به سمت پایین حرکت می کند با گذر آب از لا به لایه سیلیس ذرات در بین بستر آن به دام می افتند و آب تمیز و شفاف از پایین بستر سیلیس از طریق نازل و لوله از آن خارج می شود و به این ترتیب آب شفاف و تمیز در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

بعد از مدتی مصرف، فیلتر شنی نیاز به بک واش دارد زیرا فضای خالی بین لایه های سیلیس توسط ذرات اشباع شده اند. این کار معمولا با آب نمک از طریق شیر فیلتر به صورت دستی، اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک قابل انجام است در این فرآیند جهت جریان آب معکوس شده و بستر فیلتر منبسط و ذرات معلق داخل آنها از فیلتر خارج می شوند بدین ترتیب مجددا فیلتر قابل استفاده است.

از فیلتر شنی در تصفیه آب در استخرهای شنا، نیروگاه ها، صنایع شیشه، رنگ، نساجی، غذایی، تصفیه خانه های آب و فاضلاب و مواردی از این قبیل که نیاز به تولید آب زیادی دارند استفاده می شود.

قطعات و کارایی فیلتر شنی (صافی شنی)

قطعات و کارایی فیلتر شنی (صافی شنی)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • فروش تصفیه آب صنعتی language:fa
  • آب تصفیه صنعتی language:fa
  • فروش تصفیه آب صنعتی
  • قیمت فیلتر شنی language:fa

مطالب مرتبط