فلومتر الکترومغناطیسی و فلومتر التراسونیک در صنعت آب

فلومتر الکترومغناطیسی و فلومتر التراسونیک در صنعت آب

اندازه گیری جریان سیال در سیستم های تصفیه آب صنعتی یکی از مهم ترین پارامترهای اندازه گیری در صنایع مختلف به ویژه صنعت تصفیه آب است.

البته برای اندازه گیری سیال روش های متعددی وجود دارد اما استفاده از فلومتر (flow meter) بهترین، دقیق ترین و رایج ترین روش است.

فلومترها انواع بسیار مختلفی دارند، در ادامه به بررسی برخی از انواع فلومتر می پردازیم :

فلومتر الکترومغناطیسی :

فلومترهای الکترومغناطیسی با استفاده از اندازه گیری تغییرات شار مغناطیسی و در اثر سرعت سیال می توانند سطح سیال را با دقت مطلوبی اندازه گیری نمایند.

در واقع این فلومترها شار مغناطیسی ایجاد می کند و به دلیل مکانیزم فلومتر مغناطیسی باید سیال عبوری، خواص الکتریکی و رسانایی را تا اندازه ای داشته باشد.

در غیر این صورت اندازه گیری سیال با اختلال مواجه خواهد شد و باید از فلومترهایی با دقت بالاتر و مکانیزم های پیشرفته تر و دقیق تر استفاده کرد.

فلومتر الکترومغناطیسی عموما دردمای 80 درجه کار می کند و با توجه به لاینر موجود در فلومتر در کاربردهای مختلف لاینر از جنس تفلون و یا هارد رابر طراحی و ساخته می شود.

فلومتر التراسونیک :

فلومتر التراسونیک یکی از انواع رایج فلومترها است که برای اندازه گیری دقیق به خصوص مواردی که نیاز به نمونه های غیر تماسی وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

در این نوع از فلومترها که در صنعت آب و گاز بسیار کاربردی است با توجه به خواص دوپلر فرکانسی از یک منبع تولید شده و از طرف دیگر یک گیرنده این فرکانس را در هر لحظه چک می کند و اگر فلوی سیال دچار تغییراتی شود.

فرکانس رفت و برگشت به دلیل سرعت سیال تغییراتی پیدا می کند. برای انتخاب فلومتر التراسونیک باید به رنج اندازه گیری فلو، نحوه نصب، ثابت بودن یا پرتابل بودن دستگاه و فشار خط توجه داشت.

فلومتر الکترومغناطیسی و فلومتر التراسونیک در صنعت آب

فلومتر الکترومغناطیسی و فلومتر التراسونیک در صنعت آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط