فرآیند سیستم هوادهی عمقی فاضلاب

فرآیند سیستم هوادهی عمقی فاضلاب

در این مطلب می خواهیم در رابطه با یکی از انواع سیستم های هوادهی فاضلاب صحبت کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم . این سیستم ، سیستم هوادهی عمقی فاضلاب می باشد .

هوادهی عمقی یکی از انواع سیستم های هوادهی است که در محل هایی همانند استخرهای پرورش آبزیان و ماهی ها مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت که در کف استخرها بلوئرها قرار می گیرند .

بلوئرها چه نوع تجهیزاتی هستند ؟

بلوئرها تجهیزاتی هستند که هوا را در محیطی که فشار زیاد یا کمی دارند ، وارد می کنند . این تجهیزات برای بخش اعظمی از صنایع بسیار مهم هستند . با قرار گرفته شدن بلوئرها در کف استخر هوادهی و ورود اکسیژن از کف استخر آغاز می شود .

 برای این که اکسیژنی که توسط بلوئرها تولید شده است به تمام بخش های تصفیه خانه برسد از دیفیوزر استفاده می شود . دیفیوزر چیست ؟ دیفیوزر قطعه ای است که منتشر کننده یا پخش کننده ی هوا می باشد که به آن نازل هوادهی هم گفته می شود .

دیفیوزرهای هوادهی به چهار دسته ی زیر تقسیم می شوند :

  • دیفیوزر حباب درشت
  • دیفیوزر حباب ریز
  • دیفیوزر لوله ای
  • دیفیوزر دیسکی

دیفیوزرهای حباب درشت دیفیوزرهایی هستند که حباب هایی با ابعاد بیش تر از 3 میلی متر را تولید می کنند . با استفاده کردن از این نوع دیفیوزرها در پساب ها تلاطم بیشتری به وجود می آید و این پساب ها در کف استخر ته نشین نخواهند شد.

دیفیوزرهای حباب ریز بر عکس دیفیوزرهای حباب درشت حباب هایی کمتر از 3 میلی متر تولید می کنند . دیفیوزرهای لوله ای از بدنه ای PVC تشکیل شده است و بر روی آن غشایی تعبیه شده است که با عبور هوا از این غشا باعث هوادهی می شود و دیفیوزرهای دیسکی از صفحات یا دیسک هایی تشکیل شده اند که از جنس پلی پروپیلن می باشد و همانند دیفیوزر لوله ای دارای غشا است و با عبور هوا از غشا هوادهی صورت می گیرد .

فرآیند سیستم هوادهی عمقی فاضلاب

فرآیند سیستم هوادهی عمقی فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط