فرآیند تصفیه فاضلاب قالیشویی

فرآیند تصفیه فاضلاب قالیشویی

در دهه اخیر با توجه به گسترش دانش و تجربه استفاده از مواد شوینده و بهداشتی برای مصارف بهداشتی و کاربردهای صنعتی بسیار گسترش یافته است.

افزایش مواد شوینده به نوبه خود سبب بروز مشکلات محیط زیستی و آلودگی منابع آب می شود. کمیت و گوناگونی تعداد شوینده ها به قدری افزایش پیدا کرده است که این حجم از پساب از طریق کارخانجات سبب بروز مشکلات زیست محیطی فراوانی شده است.

ورود فاضلاب های حاوی مواد شوینده همچنین سبب کاهش اکسیژن در آب و تولید کف و همچنین بد منظره شدن اماکن تفریحی می شود.

فاضلاب ناشی از قالیشویی از پساب هایی است که انواع مختلفی از مواد شوینده درون آن وجود دارد بنابراین تصفیه آن و انتخاب روش های درست برای تصفیه این نوع فاضلاب بسیار مهم است.

فاضلاب قالیشویی مانند فاضلاب های بهداشتی از نظر کیفی است با این تفاوت که فاضلاب این صنعت نسبت به فاضلاب بهداشتی دارای حجم بالایی از مواد کف زا و شوینده است.

در قالیشویی ها به ازای شستشوی هر متر مربع قالی بین 30 یا 45 لیتر فاضلاب تولید می شود. فاضلاب این صنعت همچنین حاوی مواد معلق سبک وزن ناشی از الیاف کنده شده فرش ها است.

آشغالگیری در پکیج های تصفیه فاضلاب قالیشویی بسیار پر کاربرد است و شامل حذف و جداسازی مواد جامد و شناور می باشد.

متعادل سازی یکی دیگر از فرآیندهای مهم در تصفیه فاضلاب قالیشویی بوده و طی آن عملیاتی برای یکنواخت سازی و همگن سازی پساب است.

اختلاط سریع، فرآیندهای لخته سازی و مخازن ته نشینی، فیلترهای شنی، فیلتر کربن و گندزدایی فاضلاب قالیشویی از دیگر عملیات های مهمی است که برای تصفیه این فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند و نقش موثری در کاهش بار آلودگی این فاضلاب دارند.

این عملیات ها در بالاتر بردن کیفیت پساب قالیشویی بسیار موثر هستند و این پساب را به درجه ای از کیفیت می رسانند که برای بازگشت به محیط زیست کاملا بدون خطر به حساب می آید.

فرآیند تصفیه فاضلاب قالیشویی

فرآیند تصفیه فاضلاب قالیشویی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط