فرآیند تصفیه فاضلاب رستوران

فرآیند تصفیه فاضلاب رستوران

فاضلاب ناشی از رستوران ها شامل تمامی مراحل طبخ و پخت غذا و شستشوی ظرف ها است و بدین ترتیب مقدار تولید فاضلاب به ازای تولید هر پرس غذا افزایش پیدا می کند.

اصلی ترین منبع تولید فاضلاب ناشی از شستشوی مواد اولیه غذایی و ظروف پخت و پز و سرو غذا و همچنین کف و دیگر سطوح رستوران است.

به همین دلیل روغن، چربی و انواع ذرات باقی مانده غذا و ذرات خاک وارد فاضلاب رستوران ها می شود.

مواد خارجی و زائدی که طی فعالیت های پخت و پز و سرو غذا وارد آب می شود معمولا شامل روغن و چربی، باقی مانده مواد غذایی و ترکیبات آلی می باشد که قابلیت تجزیه بیولوژیکی دارند که این مواد شامل خاک، نمک ها، مواد شوینده است.

برای تصفیه فاضلاب رستوران ها این فاضلاب را از همه لحاظ آنالیز می کنند و پس از بررسی عواملی چون حجم فاضلاب، غلظت آلاینده های COD و BOD، نوسانات کیفی و کمی فاضلاب مورد بررسی قرار می گیرد.

از آنجایی که بخشی از مواد آلاینده موجود در فاضلاب رستوران موادی جامد از قبیل ذرات خاک و مواد غذایی است و قابلیت ته نشینی دارند، ابتدا از سپتیک تانک برای کاهش بار آلودگی فاضلاب استفاده می کنند.

به این ترتیب بخشی از آلاینده ها طی فرآیند ته نشینی با هزینه کمتر و با سهولت بیشتر از فاضلاب فیلتر می شوند.

پس از فیلتراسیون فیزیکی از روش های بیولوژیکی برای تصفیه این فاضلاب استفاده می کنند.

با توجه به حجم بالای BOD و  CODروش های بیولوژیکی در تصفیه فاضلاب بسیار جواب می دهد. مناسب ترین روش تصفیه بیولوژیکی برای تصفیه فاضلاب رستوران، روش لجن فعال است.

استفاده از چربی گیرها به دلیل حجم بالای چربی در فاضلاب رستوران ها نیز بسیار پرکاربرد می باشد.

فرآیند تصفیه فاضلاب رستوران

فرآیند تصفیه فاضلاب رستوران

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط