عملکرد فیلتر پرس در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

عملکرد فیلتر پرس در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

فیلتر پرس دستگاهی است که فرآیند تصفیه آب را در حجم بالایی انجام می دهد و مایع و جامد را در فاضلاب از یکدیگر جدا می کند. در صنایع غذایی و دارویی و همچنین صنایع معدنی و شیمیایی از فیلتر پرس بسیار استفاده می شود.

در واقع فیلتر پرس با عملکرد خود به کاهش آلاینده های زیست محیطی و تصفیه انواع آلاینده های سمی و مضر صنعتی که همراه با آب و فاضلاب می آید بسیار کمک می کند. این دستگاه به عنوان نوعی آبگیر عمل می کند و آب لجن های بیولوژیکی و ضایعات صنایع شهری، دارویی، غذایی و غیره را جدا می کند.

فیلتر پرس کاربرد فراوانی در تصفیه آب دارد و در صنایع مختلفی مانند نساجی، رنگ رزی، صنایع قند و شکر سازی و کاشی و سرامیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه فیلتر پرس مانند هر سیستم دیگری شامل تجهیزات مختلفی از جمله شاسی دستگاه، جک و سیستم هیدرولیک و صفحات فیلتر است.

در واقع جک هیدرولیک در این فرآیند عملکرد بسیار مهمی را بر عهده دارد. تصفیه آب در این دستگاه به این صورت است که صفحات فیلتر پرس توسط جک های هیدرولیک تحت فشار بالا قرار می گیرند و سپس پسابی که حاوی ذرات معلق و جامد می باشد  با فشار ایجاد شده از صفحه جدا می شوند و مایعی که عاری از هرگونه ذرات معلق است به بیرون از سیستم هدایت می گردد.

مواد جامد فشرده شده توسط لوله ای به بیرون از سیستم انتقال داده می شوند. این عمل به صورت مداوم تکرار می شود تا پساب های ورودی از نظر فیزیکی تصفیه شوند.

مزایا فیلتر پرس :

  • راندمان کاری بسیار بالا
  • مصرف بسیار پایین انرژی
  • دقت بالا در حذف ناخالصی ها
  • قابلیت تصفیه نمودن حجم وسیعی از پساب و فاضلاب
عملکرد فیلتر پرس در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

عملکرد فیلتر پرس در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط