عملکرد بک واش (BACK WASH) فیلتر شنی استخر

عملکرد بک واش (BACK WASH) فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی به عنوان اولین فیلتر در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی قرار می گیرد و به وسیله سیلیس هایی که در مخزن آن قرار دارند عملیات تصفیه فیزیکی و حذف ذرات درشت درون آب را انجام می دهند.

وجود این آلاینده ها در لا به لا و سطح سیلیس به مرور زمان توانایی فیلتراسیون خود را از دست می دهد و نیاز به احیا و پاکسازی دارد و باید بک واش شود.

برای این پاکسازی کافی است جهت جریان عبور آب را معکوس کنیم و آلودگی را به فاضلاب هدایت کنیم این کار بسیار ساده بوده و تمام سطح سیلیس ها را شست و شو و تمیز می کند.

در واقع در فرآیند تصفیه، آب از ورودی وارد دستگاه شده و عملیات طی می شود اما در بک واش آب از خروجی وارد دستگاه شده و پس از عبور از سیلیس و گرفتن ذرات معلق از ورودی خارج شده و عملیات بک واش انجام می گیرد بخاطر همین عملیات بک واش به شست و شوی معکوس فیلتر شنی معروف است و بدین ترتیب سیلیس ها پاکسازی شده و آماده استفاده دوباره را دارند.

فرآیند بک واش در سه حالت دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام می شود. در حالت اتوماتیک فرآیند بک واش بدون دخالت دست و کاملا اتوماتیک انجام می گیرد به این صورت که با توجه به اختلاف فشار برای این سیلیس ها در وضعیت متمایز تحت عناوین سیلیس تمیز و سیلیس آلوده تعیین می گردد.

در بازه های زمانی مشخص با توجه به وضعیت سیلیس ها, عملیات بک واش به صورت اتوماتیک انجام می گیرد در این حالت عملیات بک واش به واسطه شیرهای شش راهه انجام می شود.

این شیرها که بر روی فیلترهای شنی نصب می شوند ، دارای یک اهرم می باشند که قرارگیری فیلتر در حالت های مختلف از جمله تصفیه (فیلتر) ، بک واش و غیره به وسیله آن انجام می گیرد.

در حالت بک واش فرآیند بک واش به صورت کاملاً دستی و توسط ۴ یا ۵ عدد شیر انجام می شود. هرچند این روش دستی قدیمی شده است اما هنوز هم در بسیاری از موارد از جمله فیلتر های صنعتی و فلزی بزرگ از این شیوه استفاده می گردد.

مدت زمان انجام بک واش : معمولا تمام فیلترهای شنی در قسمت خروجی شیشه رویت (سایت گلس) دارند سایت گلس مخزن شیشه ای است که درون دستگاه از آن مشخص است و می توان همه مراحل عملیات را توسط این شیشه مشاهده کرد.

در ابتدای فرآیند بک واش ناخالصی های جدا شده از سیلیس توسط شیشه دیده می شوند پس از گذشت تقریبا یک دقیقه خواهیم دید که اثری از آلودگی ها نبوده و تنها آب تمیز رویت می شود و پی می بریم که زمان اتمام فرآیند بک واش است. برای درست عمل کردن فیلتر شنی، تمیز بودن سیلیس و انجام به موقع بک واش بسیار مهم است.

عملکرد بک واش (BACK WASH) فیلتر شنی استخر

عملکرد بک واش (BACK WASH) فیلتر شنی استخر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط