شستشو آهسته رزین تبادل یونی

شستشو آهسته رزین تبادل یونی

یک واحد تبادل کننده یونی فارغ از اینکه چه کاربردی دارد و در چه مکانی استفاده می شود شامل یک ستون یا مخزن استوانه ای شکل عمودی است که به عنوان نگه دارنده رزین های تبادل یون عمل می کند.

درون این مخزن بستری از رزین قرار گرفته است که می تواند از نوع آنیونی، کاتیونی و یا مخلوطی از رزین های آنیونی و کاتیونی باشد.

البته به همراه این مخازن تجهیزات و قطعات دیگری نیز می آیند که فرآیند تبادل یونی را تکمیل تر می کنند.

رزین ها فرآیند مبادله یون را با تعویض یون های سدیم و کربنات های سخت آب انجام می دهند.

رزین ها با دریافت حجم مشخصی از این یون ها ظرفیت خود را تکمیل می کنند و دیگر قادر به جذب سختی آب نیستند. بنابراین باید احیاء شوند تا بتوان مجددا از آنها استفاده کرد.

پس از عملیات بک واش یا شستشو معکوس که شامل پمپاژ آب از بخش پایین مخزن می باشد نوبت به شستشو آهسته رزین ها می رسد.

شستشو آهسته که با عنوان جابه جایی نیز شناخته می شود کاملا با شستشو معکوس متفاوت است. در این مرحله آب با سرعت آهسته و کم از بخش بالایی مخزن از روی بستر رزین ها عبور داده می شود.

ماده شیمیایی که به همراه آب وارد مخزن می شود برای احیاء رزین ها به کار برده شده و باید به همه نقاط رزین نفوذ کند، به همین دلیل است که سرعت آب ورودی به مخزن باید کم باشد.

شستشوی آهسته و یا جابه جایی، فرآیند احیاء رزین ها را تکمیل می کند.

در واقع مدت زمان برای فرآیند جا به جایی باید به اندازه ای باشد که حجمی از آب که باید حداقل به اندازه مساوی با حجم بستر رزین ها باشد به صورت کامل از بین بستر رزین ها عبور نماید.

شستشو آهسته رزین تبادل یونی

شستشو آهسته رزین تبادل یونی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط