سیستم راکتور بیولوژیکی غشایی

سیستم راکتور بیولوژیکی غشایی :

فناوری جداسازی غشای لجن فعال که معمولا به آن بیوراکتور غشایی گفته می شود، همچنین به عنوان سیستم راکتور بیولوژیکی غشایی یا MBR شناخته می شود، ترکیبی از تصفیه لجن فعال به همراه جداکننده بیولوژیکی توسط غشاهای میکرو فیلتراسیون و یا اولترافیلتراسیون است.

این سیستم ترکیبی از فرآیندهای بیولوژیکی و فناوری غشایی برای تصفیه فاضلاب و تامین مواد جامد آلی و معلق است. سد فیزیکی اعمال شده توسط سیستم غشایی ، ضد عفونی کننده کامل پساب تصفیه شده را فراهم می کند. فن آوری غشایی به عنوان بهترین روش برای دستیابی به تصفیه اضافی پساب فاضلاب در نظر گرفته می شود. استفاده از فن آوری غشایی برای تصفیه پساب نسبت به گزینه های درمانی معمولی برتر است.

از دهه گذشته ، بیوراکتور غشایی ، به طور فزاینده ای برای تصفیه فاضلاب رواج یافته و تحولات اخیر در تولید غشاها ، تولید غشاهای با کیفیت بهتر را با قیمت پایین تر مجاز ساخته است. تصفیه فاضلاب سیستم راکتور بیولوژیکی غشایی ( MBR ) در مقایسه با هزینه های تصفیه آب معمولی از نظر اقتصادی معقول تر است.

توضیحات سیستم :

غشاهای MBR از نوع اولترافیلتراسیون بوده و در مخزن فرو می روند. سیستم MBR ترکیبی از تصفیه فاضلاب بیولوژیکی و جداسازی جامد از مایع با کارایی بالا است. فاضلاب از قبل غربال شده هوادهی شده ، از نظر بیولوژیکی شفاف سازی شده و کلیه مواد جامد موجود در جریان (ذرات ، باکتری ها ، ویروس ها) مطابق با اصل فشار کم توسط غشای اولترافیلتراسیون برداشته می شوند.

مخازن شفاف سازی ثانویه ، فیلترهای شن و ماسه یا یک کارخانه ضد عفونی برای تصفیه فاضلاب پیشرفته ، با بهبود کیفیت پساب تولید شده ، لازم نیست.

اصل فیلتراسیون غشایی مبتنی بر جداسازی مواد جامد معلق در محلول آبکی با استفاده از اختلاف فشار است. در حالی که آب از طریق غشاء نفوذ می کند ، مواد جامد ، باکتری ها و حتی بیشتر ویروس ها در قسمت کنسانتره روی سطح غشایی که در آن ها با حرکت نسبی برداشته می شوند ، حفظ می شوند. دیفرانسیل فشار لازم برای عبور مایع از غشاء به اندازه منافذ غشاء و کیفیت غشا بستگی دارد.

مخزن هوادهی مخزن درمان بیولوژیکی است. هوادهی در این ناحیه راکتور هوازی اکسیژن لازم برای تنفس بیولوژیکی را فراهم می کند و مواد جامد را به حالت تعلیق در می آورد. برای حفظ زیست توده در فرایند ، MBR به جای شفاف کننده بر غشاها تکیه می کند و توانایی تسویه لجن را به عنوان یک مسئله از بین می برد. این امر به فرآیند بیولوژیکی اجازه می دهد تا در سنین لجن طولانی (به طور معمول 10-50 روز) و افزایش غلظت جامد معلق مشروبات الکلی مخلوط شده (MLSS) (به طور معمول 8000-10000 میلی گرم در لیتر) فعالیت کند. غلظت MLSS بالا و SRT طولانی باعث افزایش مزایای فرآیند از جمله عملکرد پایدار ، نیتریفیکاسیون کامل و کاهش تولید مواد جامد زیستی می شود. غلظت های بالای MLSS همچنین نسبت به فرآیندهای بیولوژیکی معمولی ، میزان نیازهای بیولوژیکی (و رد پای آن) را کاهش می دهد. علاوه بر این ، مخازن غشایی جداسازی مواد جامد بسیار فضا را فراهم می کنند و نیازی به شفاف سازی در سیستم ندارند.

سیستم راکتور بیولوژیکی غشایی

سیستم راکتور بیولوژیکی غشایی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی CCRA ) با ارائه محصولات با برند  های تجاری مختلف  از سال 1380 تا کنون توانسته در عرصه فروش و خدمات پس از فروش محصولات فوق درایران و خاورمیانه افتخارآفرین باشد.

تلفن تماس: 65522923-65522963-021           همراه: 09364848920-09122972091

مطالب مرتبط