تصفیه فاضلاب صنعت تولید روغن نباتی

تصفیه فاضلاب صنعت تولید روغن نباتی
صنعت تولید روغن نباتی یکی از صنایعی است که همانند صدها صنعت دیگر از آب برای تولید محصولات خود استفاده می کند، فاضلاب خروجی از صنعت تولید روغن نباتی بار آلودگی بالایی دارد و باید قبل از ورود تصفیه شود.
برای تولید روغن نباتی دو مرحله اساسی و مهم شامل آسیاب کردن دانه روغنی و مرحله تولید و پالایش روغن انجام می شود. در اغلب موارد مرحله آسیاب کردن دانه روغنی در اطراف زمین کشاورزی محصول و یا نزدیک به آن انجام می شود. انجام این مرحله باید قبل از اینکه دانه های روغنی خاصیت خود را از دست بدهند و نتوان روغن آن را کشید انجام شود. آب مصرفی و در نهایت فاضلاب تولیدی از این بخش مربوط به شستشو و ضد عفونی کردن دانه های روغنی و آسیاب دانه و شستشوی سالن و مخازن است.
همانند سایر سیستم هایی که برای تصفیه فاضلاب از آن استفاده می کنند، صنعت روغن نیز پکیج های تصفیه فاضلاب خاص خود را دارد، در واقع به سبب عمده تفاوت هایی که فاضلاب این صنعت با صنایع دیگر دارد، روش های تصفیه فاضلاب ناشی از آن نیز متفاوت است.
برای پالایش روغن نیز بخش دیگری از فاضلاب به مراحل اولیه اضافه می شود. برای پالایش روغن از فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی مختلف استفاده می شود و فرآیندهای فیزیکی شامل صمغ زدایی با اسید، بی رنگ کردن و اسید زدایی و بو زدایی و مراحل شیمیایی نظیر خنثی سازی قلیایی روغن است. در این مرحله فاضلاب حاوی BOD و COD و حجم بالایی از چربی و روغن می شود.
فرآیندهای تصفیه فاضلاب هوازی و بی هوازی و خنثی سازی فاضلاب از مهم ترین عملیات های به کار برده شده برای تصفیه این فاضلاب است. البته نقش چربی گیرها برای جدا کردن چربی از فاضلاب نیز بسیار پر رنگ می باشد.

تصفیه فاضلاب صنعت تولید روغن نباتی

تصفیه فاضلاب صنعت تولید روغن نباتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط