تصفیه فاضلاب صنعت برق و الکترونیک

تصفیه فاضلاب صنعت برق و الکترونیک
فعالیت های الکترونیکی و استفاده از برق در صنایع مختلف بسیار رواج پیدا کرده است و حتی در انجام امور تصفیه فاضلاب نیز از آن بهره می برند.
فاضلاب صنعت برق و الکترونیک حاوی مقدار بسیار بالایی از جیوه است. جیوه ماده ای سمی و خطرناک است و ورود آن به طبیعت می تواند مضرات زیان آوری داشته باشد. دقت داشته باشید لجنی که از صنعت تصفیه برق به وجود می آید قابلیت استفاده برای کود را ندارد و نمی توان از آن جهت آبیاری فضاهای سبز استفاده کرد. زیرا فاضلاب تولید شده در این صنعت حاوی انواع مختلفی از مواد شیمیایی می باشد.
مهم ترین و اصلی ترین روشی که برای تصفیه این فاضلاب به کار برده می شود تصفیه فیزیکی وشیمیایی است، مهم ترین مکانیسم در این روش شامل خنثی سازی و ترسیب شیمیایی می باشد.
جیوه موجود در این فاضلاب تنها از روش هایی همانند رسوب دهی و تبادل یونی جدا می شود، البته در بیشتر موارد بازیافت جیوه از طریق تبخیر نیز امکان پذیر است. در فرآیند رسوب دهی ترکیبات جیوه به یون جیوه اکسید می شوند.
یکی از فاکتورهای مهمی که باید برای تصفیه فاضلاب صنعت برق و الکترونیک مورد توجه قرار بگیرد، تصفیه سلنیوم است. یون سلنیوم از رایج ترین نوع آلاینده ها در این فاضلاب است، این آلاینده را می توان توسط ترسیب در PH=6.6 به صورت یون سولفید جدا کرد. در واقع سلنیوم را می توان توسط پکیج های تصفیه فاضلاب و یا دستگاه هاص تصفیه آب RO از بین برد.
تصفیه فاضلاب صنایع گوناگون یکی از مهم ترین مواردی است که باید با اصولی ترین و بهترین روش ها انجام شود، در غیر این صورت مواد شیمیایی و آلاینده های موجود در فاضلاب می تواند منجر به تخریب محیط زیست شود.

تصفیه فاضلاب صنعت برق و الکترونیک

تصفیه فاضلاب صنعت برق و الکترونیک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط