اکسیداسیون فاضلاب با مواد مختلف

اکسیداسیون فاضلاب با مواد مختلف

اکسیداسیون شیمیایی یکی از فرآیندهای مهم در تصفیه فاضلاب ها است که در تصفیه خانه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش با پمپاژ انواع مواد شیمیایی به فاضلاب بار آلودگی آن را کمتر می کنند و طی واکنش های مخصوص خود به خود سبب حذف آلودگی ها از پساب مورد نظر می شوند.

  • اکسیداسیون با کلر

کلر یکی از ارزان ترین و پر مصرف ترین اکسید کننده هایی می باشد که در جهت ضد عفونی نمودن فاضلاب به کار برده می شود. کلر در واقع عاملی اکسید کننده است که به صورت عنصری و یا به صورت هیپوکلریت می تواند با قدرت بالا سبب اکسید کردن عوامل آلودگی نظیر سیانید شود. این ماده پر کاربرد به صورت محلول به پساب مورد نظر پمپاژ می شود.

  • اکسیداسیون با پرمنگنات پتاسیم

 پرمنگنات پتاسیم یکی از اکسید کننده هایی است که در تصفیه خانه های فاضلاب جهت حذف برخی از ترکیبات آلی مورد استفاده قرار می گیرد. از این ماده معمولا برای حذف مرکاپتان ها، آلدئیدها، فنل و سایر اسیدهای غیر اشباع استفاده می شود. پیشرفت این واکنش نسبتا سریع می باشد و بستگی زیادی به PH محیط دارد.

  • اکسیداسیون با پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یکی دیگر از اکسید کننده های قوی است و جهت اکسیداسیون ترکیباتی چون ترکیبات گوگردی، یون های فلزی سنگین و سیانیدها به کار برده می شود. ترکیب این ماده در آب با درصد خلوص بالا می باشد و بی رنگ است. این ترکیب با ورود به فاضلاب اکسیژن و گرمای زیادی ایجاد می کند. این ماده در اکسیداسیون شیمیایی آب از بی خطر ترین ها می باشد. از مهم ترین مزایای اکسیداسیون با پراکسید هیدروژن می توان به قیمت مناسب، عدم ایجاد محصولات سمی و حلالیت بالا در آب نام برد.

  • اکسیداسیون با ازن

ازن یکی از مواد اکسید کننده در صنعت آب و فاضلاب است که برای حذف رنگ، بو، طعم، منیزیم و گندزدایی آب استفاده می شود. ازن یک محلول ناپایدار است و در شرایط دما و فشار استاندارد حلالیت کمی دارد. ازن نسبت به اکسیژن حلالیت بالاتری دارد و دو برابر پراکسید هیدروژن قدرت اکسید کنندگی دارد.

اکسیداسیون فاضلاب با مواد مختلف

اکسیداسیون فاضلاب با مواد مختلف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط