انواع دوزینگ پمپ در تاسیسات تصفیه آب

پمپ های دوز به طور گسترده در بسیاری از صنایع استفاده می شوند همچنین یک مولفه مهم اتوماسیون در صنایع مختلف است که مقادیر زیادی مایعات از جمله تصفیه آب، کشاورزی، داروسازی، فرآوری غذایی و معدن را کنترل می کند. در تصفیه فاضلاب از پمپ های دوز برای تزریق محصولی مانند کلر در جریان آب یا مایعات استفاده می شود تا یک واکنش شیمیایی ایجاد کند. این واکنش یا PH را در دامنه مورد نظر حفط می کند یا عوامل بیماری زا را می کشد.

در تصفیه فاضلاب ، پمپ های دوز دار فلوکولنت ها را برای جدا کردن مواد جامد از مایعات حمل می کنند. کاربردهای دیگر دوزینگ پمپ ها شامل تهیه چسب یا مواد افزودنی کاملاً سازگار برای صنعت کاغذ و خمیر کاغذ و درمان خوردگی در دیگهای فشار قوی و پر فشار و فیدهای ذوب آهن می باشد.

دوزینگ پمپ بر اساس عمل و مکانیزم پمپاژ به 4 نوع مختلف طراحی شده است.

پمپ تزریق پایدار دیافراگمی (Diaphragm-Type Constant Injection) : یک پمپ دارای محفظه که توسط پیستون پر و خالی می شود. دارای دریچه دیافراگمی ورودی و خروجی است.  وقتی که محفظه پر است حجم دز با سرعت جریان ثابت در محدوده 6-250 لیتر در ساعت تزریق می شود.

پمپ دیافراگمی با نوع پالس تزریق (Diaphragm-Type Pulse) : این روش مکانیزم دیافراگم است . این پمپ توسط یک سیم پیچ مولکولی کنترل می شود که در داخل پالس قرار می گیرد و مواد شیمیایی را تزریق می کند. فاصله زمانی بین پالس ها کنترل سرعت جریان را فراهم می کند. این پمپ عموما نسبت به سایر انواع دقیق تر است . با این حال، به خاطر سادگی کار سیستم مکانیکی و الکتریکی را ترجیح می دهند و نسبتا ارزان قیمت هستند.

پمپ لوب ( Lobe ) : این طراحی اجازه می دهد تا شار از مجموعه ای از پروانه های نوع مشبک عبور کند. این پمپ ها به دلیل عبور زیاد بین این پروانه ها به اندازه سایر پمپ های دیافراگم و همچنین پروانه های حساس برای پوشیدن ، از پتانسیل کامل خود بهره می گیرند ، در حالی که شار بسیار چسبناک و خود روان کننده است. ( برای به حداقل رساندن سایش)

پمپ های پریستالتیک (Peristaltic) : این پمپ ها از یک لوله انعطاف پذیر برای حمل محصول تشکیل شده اند. این لوله دارای مقطع نیم دایره ای است. این پمپ ها به طور گسترده در صنایع پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا به راحتی استریل می شوند و در صورت آلوده یا آسیب دیدن مکانیسم پمپ به سرعت قابل تغییر است. پمپ های پریستالتیک بسیار دقیق هستند. با این حال ، آنها به سرعت فرسوده می شوند. و نمی توان پمپاژ را در یک جریان فشار بالا انجام داد زیرا تنها با فشار پشت سر هم لوله انعطاف پذیر ذکر شده در ابتدا قابل تحمل است.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تامین و توزیع کننده ی انواع دستگاه های صنعتی و دوزینگ پمپ برای شما عزیزان می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

  • ???? ??? ????? ??? ???? ? ??? ??????

مطالب مرتبط