آشنایی با کار مانومتر در دستگاه تصفیه آب

آشنایی با کار مانومتر در دستگاه تصفیه آب

به هر دستگاهی که توانایی اندازه گیری فشار را داشته باشد مانومتر گفته می شود که برای مقایسه فشار دو محیط استفاده می شود. مانومترها از یک لوله شیشه ای U شکل ساخته شده اند که میزان فشار گاز یا مایع درون آنها را اندازه می گیرند و توسط نمایشگر عقربه ای دیده می شود این روش از جمله ساده ترین و در عین حال دقیق ترین روش های اندازه گیری است.

 لوله آنها از یک سو آزاد و از سوی دیگر به منبع متصل است و میزان فشار مایع درون لوله نسبت به فشار درون منبع سنجیده می شود. اگر فشار مایع درون لوله یک واحد از مایع منبع بیشتر باشد مایع درون لوله پایین می رود و مایع منبع یک واحد بالا می رود به این ترتیب میزان فشار مایع درون لوله اندازه گیری می شود.

به طور معمول از جیوه یا آب رنگی در مانومتر ها استفاده می شود . این ابزار در صنایع آزمایشگاه ها و غیره کاربرد دارد. مانومترها در مدل ها و ساختار های مختلف عرضه می شوند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

مانومتر دیجیتال: دیجیتالی است و مقدار فشار اندازه گیری شده را بر روی صفحه نمایشگر به کاربر نشان می دهد.

مانومتر روغنی: در بعضی تجهیزات که لرزش زیادی دارند از مانومتر روغنی استفاده می شود که عقربه هایش به صورت دقیق نشان می دهد.

مانومتر اکسیژن:این مانومتر در قسمت بالایی کپسول اکسیژن نصب می شود و میزان اکسیژن ورودی و خروجی را اندازه می گیرد و به کاربر امکان تنظیم آن را می دهد.

مانومتر مخزن دار: برای اندازه گیری فشار های کم تا 12 اینچ آب و فشار های زیاد تا 48 اینچ جیوه استفاده می شود. روش کار مانومتر به این صورت است که اختلاف میزان فشار درون لوله را با یک منبع بیرونی مقایسه می کنند.

مانومترها انواع گوناگونی داند که ساده ترین آنها یک لوله پیزومتر است و بر روی پایه قرار گرفته و مایع را نگه می دارد.

آشنایی با کار مانومتر در دستگاه تصفیه آب

آشنایی با کار مانومتر در دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • تصفیه آب صنعتی در مشهد language:fa

مطالب مرتبط