آشنایی با انواع کندانسور در صنعت آب و فاضلاب

آشنایی با انواع کندانسور در صنعت آب و فاضلاب

کندانسور (Condenser) یکی از تجهیزات و دستگاه های بسیار کاربردی در صنعت تصفیه آب است که از آن به منظور خنک کردن یا کاهش دمای سیال استفاده می کنند. این دستگاه انواع بسیار مختلفی دارد و و بسته به نوع سیال و فرآیند خنک سازی به سه نوع تقسیم می شود.

کندانسورهای سطحی که با عنوان کندانسور تماس غیر مستقیم نیز نام برده می شود نوعی کندانسور است که وظیفه دارد بین دو سیال سرد و بخار به عنوان مانع قرار بگیرد.

منبع سرما و بخار به صورت غیر مستقیم با هم در ارتباط هستند. عموما از کندانسورهای سطحی بزرگ به جهت تقطیر در مقیاس های صنعتی به کار می برند.

کندانسور تبخیری :

کندانسورهای تبخیری که با عنوان کندانسور ترشحی نام برده می شود برای خنک سازی سیال از ترکیب آب و هوا استفاده می کند.

کندانسور آبی :

کندانسورهای آبی خود سه نوع پوسته لوله ای، پوسته کویلی و دو لوله جداگانه دارند و سیال در جریان در آنها آب است.

کندانسور هوایی :

کندانسور یا چگالنده های هوایی در دو مدل ایستاده یا فن دار برای انواع یخچال ها طراحی و تولید می شوند. اصلی ترین عامل تقطیر در این کندانسورها هوا است.

تبادل حرارت در کندانسورهای هوا خنک با هوای کاملا آزاد و به صورت طبیعی انجام می شود. جریان هوای طبیعی منجر می شود تا مقدار هوای کمی در چگالنده جریان پیدا کند و به این ترتیب سطح تقطیر بیشتری در دستگاه نیاز است.

از آنجایی که این نوع از کندانسورها ظرفیت پایینی دارند، در اغلب موارد در کاربردهای کوچک خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

آشنایی با انواع کندانسور در صنعت آب و فاضلاب

آشنایی با انواع کندانسور در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط