بایگانی دسته: مخزن ضربه گیر

طراحی، محاسبات، ساخت و نصب راه اندازی مخزن ضربه گیر

مخازن بتنی در صنعت آب و فاضلاب

مخازن بتنی در صنعت آب و فاضلاب

یکی از پرکاربردترین تجهیزات مورد استفاده در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب مخاز بتنی هستند. می توان گفت تقریبا تمامی سازه های موجود در تصفیه خانه های بزرگ آب و فاضلاب را مخازن بتنی تشکیل می دهند. در طراحی و ساخت مخازن بتنی به ویژگی هایی مانند آب بندی، خوردگی، پایداری شیمیایی و دوام و استحکام مخازن بتنی بسیار توجه می گردد.

به صورت کلی اولین گام در ساخت مخازن بتنی، طراحی، نقش بسیار ویژه ای را در ایمنی و دوام مخزن دارد. به صورتی که اگر طراحی مخزن درست صورت نگیرد ایمنی و دوام آن کاملا در معرض خطر قرار می گیرد و صرف هزینه مالی کاملا اتلاف می گردد.

مراحل طراحی مخازن بتنی شامل موارد زیر می باشد :

 • طراحی اولیه طبق معماری مخازن بتنی
 • مدلسازی مخزن در نرم افزارهای تحلیل سازه ای
 • اعمال استانداردهای لازم در ساخت مخزن
 • تعیین نیروها و تنش های وارده به مخزن
 • تهیه نقشه اجرایی مخازن بتنی
 • ساخت مخازن بتنی در کارخانجات مربوطه

طبق قوانین و استانداردهای بین المللی  برای ساختن مخازن ذخیره آب بتنی باید از بتن  ردهC40  با مقاومت تعیین شده در حدود 400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع استفاده شود. به صورت کلی حداقل عیار تعیین شده سیمان در مخازن بتنی 375 کیلوگرم بر متر معکب است.

مزایا مخازن ذخیره بتنی :

 • هزینه بسیار کمتر و مناسب تر نسبت به سایر مخازن
 • طول عمر بالاتر نسبت به مخازن از جنس فلز
 • بدلیل مقاومت بسیار بالا امکان دفن آن ها در زیر زمین وجود دارد.

مهم ترین کاربردهای مخازن بتنی

 • مخازن ذخیره در صنعت آب و فاضلاب جهت ذخیره سیال
 • مخازن متعادل سازی در صنعت تصفیه آب
 • سپتیک تانک های بی هوازی مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب
 • مخازن بتنی جهت ذخیره نفت و سایر سوخت ها
 • مورد استفاده در ذخیره سیال به صورت دفنی
مخازن بتنی در صنعت آب و فاضلاب
مخازن بتنی در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مخزن ضربه گیر

فشارهای کنترل نشده در خطوط لوله هر ساله میلیون ها پوند صنعت آب را به خرج می اندازد و باعث انفجار لوله ها، آسیب ساختاری، فشارهای منفی و ضایعات آب عظیم می شود. فشار مستقیم منفی به دلیل خطر آلودگی با قانون بازرسی آب آشامیدنی (DWI)  مغایرت دارد.

چه عواملی باعث پیدایش موج (Surge) می شود ؟

پیدایش موج هنگام پمپاژ آب اجتناب ناپذیر است که می تواند هنگام تغییر جریان پمپ ها در یک ایستگاه پمپاژ، دریچه های باز و بسته شده در طول خط لوله یا مسیرهای کنترل نشده پمپ به دلیل قطع برق اتفاق بیفتد. اینها می تواند منجربه نوسانات شدید فشار شود که در صورت عدم کنترل باعث عواقب فاجعه آمیز از جمله انفجار لوله، از بین رفتن غیر ضروری آب و اختلال در تامین شود. فشارهای منفی به مراتب بیشتر از فشارهای زیاد تخریب پذیر هستند. کاهش 100% نشت از هر پمپ اصلی تا زمانی که فشارهای احتمالی در پمپ اصلی بررسی نشود، غیر ممکن است. ادامه خواندن مخزن ضربه گیر

تولید و طراحی انواع مخازن صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از نیروهای متخصص و متعهد امروزه به چنان جایگاه رفیعی نائل آمده است که توان تولید انواع مخازن استیل ، مخازن تحت فشار ، مخازن هوایی ، برج های پالایشگاهی و تقطیر ، مخازن ذخیره ، مخازن کروی ، مخازن تیتانیومی ، سیکلون ، مبدل حرارتی و …. را به نحوی دست پیدا کرده ایم کلیه مراحل طراحی مخازن فلزی ، ساخت مخازن فلزی ، تست مخازن فلزی ، نگهداری مخازن فلزی و … به صورت کامل در این شرکت و توسط نیروهای با تجربه و آموزش دیده که سبب ساز مباهات این شرکت می باشند انجام می پذیرد و گواه این مدعای ما انجام بیش از 1600 پروژه موفق در حوزه های مختلف صنعت می باشد . ادامه خواندن تولید و طراحی انواع مخازن صنعتی