رفع رسوب آبگرمکن دیواری

رسوب ماده سفید رنگی است که ترکیبی از کربنات و سولفات کلسیم و منیزیم می باشد و در جداره لوله ها و درون کتری و سماورها به وفور دیده می شود. اما وجود رسوب علتی دارد که باید مشخص شود و از تشکیل آن جلوگیری کرد. تشکیل رسوب به علت وجود املاح کم محلول آب می باشد. و قتی آب سختی موقت داشته باشد در اثر حرارت دادن از حالت محلول به حالت غیر محلول در آمده در نتیجه باعث رسوب گذاری می شوند.
وجود رسوب در لوله های آبگرمکن باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود از جمله اینکه:

  1. باعث می شود لوله ها قطر کمتر از حد معمول داشته باشند و آب گرم کمتری درون لوله ها جریان داشته باشد. 2. باعث پوسیدگی و خردگی لوله آبگرمکن می شود. 3.جداره مخازن حرارتی با وجود رسوبات ضخیم می شود و این امر باعث می شود که حرارت بیشتری برای گرم کردن آب صرف شود که این امر فرسوده شدن و سوختن جداره مخازن حرارتی را در پی دارد. و مشکلات دیگری از این قبیل به وچود خواهد آمد.

اما برای جلوگیری از اتفاق افتادن این مشکلات چه باید کرد؟ برای پیشگیری از تشکیل رسوب در آبگرمکن های دیواری باید از سختی گیرها استفاده کرد.

سختی گیر یا ضد رسوب ها در انواع مختلفی مشاهده می شوند ازجمله: سختی گیر های مغناطیسی، سختی گیرهای الکترونیکی، سختی گیرهای رزینی و… که نحوه ی عملکرد و طریقه ی نصب سختی گیرها و عناصر تشکیل دهنده هر یک با دیگری فرق دارد. هر سختی گیر یک کارتریج دارد که زمان تعویض آن، حداکثر دما، حداکثر فشار و همین طور مواد تشکیل دهنده ی آن بسته به نوع سختی گیر با دیگری فرق دارد.

برای اطلاع از انواع سختی گیر ها و نحوه ی استفاده از آنها می توانید از طریق تلفن های زیر از اطلاعات مشاوران و متخصصان در شرکت کاسپین ارتباط عرشیا بهره گیرید.

تلفن ثابت: 65522923-021          همراه: 09122972091

مطالب مرتبط