رزین چیست و چه کاربردی در تصفیه آب دارد؟

رزین چیست و چه کاربردی در تصفیه آب دارد؟

کاربرد رزین در تصفیه آب ، حذف کلسیم و منیزیم از آب و همچنین کاهش سختی آب است که سلامتی انسان را تهدید می کند. از رزین در تولید سختی گیرها برای کاهش سختی آب استفاده می شود.

رزین ترکیبی مصنوعی با مولکول های نسبتا بزرگ می باشد که دارای دو قطب غیرهمنام بوده که با ذرات باردار در محیط تبادل یونی انجام می دهد و به آن ها متصل می شوند.

انواع رزین و ویژگی های آن ها عبارتند از:

رزین کاتیونی در تصفیه آب

رزین های کاتیونی به ذراتی گفته می شود که دارای نقاط کاتیونی فعال بوده و در واکنش برای تبادل یونی شرکت می کند. این نوع رزین سختی آب را کاهش می دهد ، چون یون های منیزیم و کلسیم موجود در آب را با یون های سدیم موجود در این ذرات جایگزین می نماید.

رزین آنیونی در تصفیه آب

در رزین های آنیونی ذرات آنیونی آنها فعال بوده باعث واکنش و تبادل یونی می شود. از این نوع ذرات بیشتر برای خالص سازی آب و حذف کلر موجود در آن استفاده می گردد.

استفاده از سختی گیر رزینی یکی از بهترین راهکارها درتصفیه آب می باشد که می تواند یون های منیزم و کلسیم را با یون سدیم  فعال در رزین ها جایگزین نماید.

با گذشت زمان باید سختی گیر رزینی احیاء شود که برای این امر و افزایش راندمان رزین در تصفیه آب از نمک برای شستشوی رزین ها استفاده می شود.

یکی دیگر از کاربردهای رزین خالص سازی آب و کاهش مقدار کلر و فلزات سنگین مانند سرب و کادمیوم و مس موجود در آب است که بسیار برای بدن مضر هستند.

رزین چیست و چه کاربردی در تصفیه آب دارد؟رزین چیست و چه کاربردی در تصفیه آب دارد؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتردستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط