مراحل تصفیه فاضلاب

مراحل تصفیه فاضلاب

یکی از مهم ترین راه حل ها برای ایجاد محیط زیستی سالم تصفیه صحیح و دفع درست فاضلاب های صنعتی است. فرآیند تصفیه فاضلاب به صورت کلی طی مراحل تصفیه فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی انجام می پذیرد. مراحل تصفیه فاضلاب به شرح زیر می باشد :

  • تصفیه مقدماتی و یا پیش تصفیه :

در فاضلاب ها ممکن است مواد جامد بزرگی وجود داشته باشد. با ورود این مواد به سیستم های تصفیه اختلالات بسیاری در فرآیند به وجود می آید به همین دلیل در اولین مرحله، از صفحات تسمه ای و یا  آشغالگیر و در برخی موارد از فیلترهای شنی جهت حذف ذرات معلق از فاضلاب استفاده می کنند. این فرآیند تصفیه به صورت فیزیکی انجام می شود.

  • تصفیه اولیه :

تصفیه اولیه شامل تصفیه فیزیکی و شیمیایی آب است. در این مرحله مواد شناور و ساکن شونده نظیر ذرات نامحلول جامد و مواد آلی حذف می شوند. در این مرحله حدوده 80% ذرات معلق و 30% BOD از آب ورودی حذف خواهند شد.

  • تصفیه ثانویه :

تصفیه ثانویه شامل فرآیند لجن فعال می شود. این فرآیند تصفیه آب به صورت بیولوژیکی و شیمیایی است. فرآیند لجن فعال شامل عملیات های هوادهی می باشد که طی استفاده از تجهیزات بسیار مختلف و قوی صورت می پذیرد. در این مرحله حدود 85% از مواد آلی حذف می شوند و سختی آب بسیار کاهش می یابد.

  • تصفیه سوم و یا پیشرفته

در این مرحله هر سه مراحل تصفیه به صورت فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی صورت می گیرد. در این مرحله تمامی ذرات معلق باقی مانده با دقت بیشتری از بین می روند و آب با استفاده از مواد ضد عفونی کننده نظیر ازن، کلر و یا اشعه یو وی بخش کثیری از میکروب ها و آلاینده های موجود در خود را با دقت بسیار بالایی از دست می دهد.

به صورت کلی فرآیند تصفیه آب طی مراحل بالا صورت می گیرد. اما برای تصفیه آب ورودی به منازل و تهیه آبی بسیار سالم تر استفاده از سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس بسیار توصیه می شود.

مراحل تصفیه فاضلاب

مراحل تصفیه فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط