مواد منعقد کننده در تصفیه آب و فاضلاب

مواد منعقد کننده در تصفیه آب و فاضلاب

از مواد منعقد کننده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و دفع لجن بسیار استفاده می شود. مواد منعقد کننده در حالت کلی به دو دسته مواد منعقد کننده اصلی و مواد منعقد کننده کمکی تقسیم می شوند. اصولا مواد منعقد کننده مورد استفاده در تصفیه خانه های فاضلاب دارای بار الکتریکی مثبت می باشند و به همین دلیل سبب خنثی شدن بار ذرات منفی می شود.

معمولا منعقد کننده ها دارای سه یون مثبت آلومینیوم و آهن هستند و بعد از این که در آب حل شدند یونیزه شده و باعث تشکیل یون های سه ظرفیتی در آب می شوند. ذرات ناشی از ورود منعقد کننده به آب کنار یکدیگر تجمع پیدا می کنند و بعد از سنگین شدن در ته آب ته نشین می شوند. استفاده از مواد منعقد کننده در صنایع آب و فاضلاب کاربردهای فراوانی از جمله خوب بهم خوردن فاضلاب، دمای فاضلاب، قلیاییت و رفع کدورت دارند.

منعقد کننده های کمکی

منعقد کننده های کمکی از جمله موادی هستند که به همراه منعقد کننده های اصلی به آب اضافه می شوند. در واقع منعقد کننده های کمکی برای تشکیل ذراتی محکم تر و با دوام تر و همچنین ته نشینی بهتر بسیار کاربردی هستند. استفاده از مواد کمکی منعقد کننده در کنار مواد اصلی مقدار سولفات آلومینیوم را کاهش می دهد و در نهایت مقدار لجن تولیدی بسیار کمتر می شود.

لجن سولفات آلومینیوم از جمله آلاینده هایی است که دفع بسیار مشکلی دارد و مصرف منعقد کننده های کمکی در کنار منعقد کننده های اصلی مشکلات حمل و نقل و دفع لجن را به طور چشمگیری کاهش می دهند.

اصلی ترین مواد منعقد کننده کمکی عبارت می باشند از :

  • سیلیس
  • عوامل وزنی
  • جامدات پلی الکترولیت که خود به سه دسته تقسیم می شوند :
  • پلی الکترولیت کاتیونی
  • پلی الکترولیت آنیونی
  • پلی الکترولیت غیر یونی

مواد منعقد کننده در تصفیه آب و فاضلاب

مواد منعقد کننده در تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط