عملیات ها و تجهیزات به کار برده شده در صافی فاضلاب

عملیات ها و تجهیزات به کار برده شده در صافی فاضلاب

صاف کردن فاضلاب جزء مراحل تصفیه فیزیکی فاضلاب به شمار می رود و در بهبود کیفیت و تصفیه هر چه بهتر فاضلاب بسیار موثر است.

معمولا تصفیه فیزیکی طی مراحل ابتدایی سیستم های تصفیه خانه قرار داده می شود و فاضلاب ورودی ابتدا تصفیه فیزیکی را پشت سر می گذارد.

هدف از صاف کردن فاضلاب عبارتند از گذراندن و عبور فاضلاب از سیستم ها و صافی هایی است که بتوانند انواع مواد و جامدات معلق درون آب را در خود نگه دارند و تنها فاضلاب یکدست بدون وجود مواد معلق خروج داده شود.

با پیشرفت صنعت تصفیه آب و فاضلاب روش های بسیار مختلفی برای تکمیل فرآیندهای تصفیه فیزیکی به وجود آمده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

آشغال گیرها :

متداول ترین سیستمی که برای صاف کردن فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد آشغال گیرها هستند. آشغال گیرها انواع مختلفی دارند و با توجه به نوع پساب در دقت های مختلفی انتخاب می شوند.

این سیستم ها در تصفیه فاضلاب خام و ضمن به دام انداختن مواد معلق درشت از فاضلاب به کار می روند. آشغال گیرها با استفاده از صفحات فلزی که دارای سوراخ هستند ساخته می شوند و یا به صورت میله هایی که به صورت قائم به ترتیب در امتداد هم قرار گرفته اند، تشکیل شده می باشند.

قرار دادن آشغالگیر در مسیر فاضلاب همچنین سبب کاهش سطح مقطع جریان و ایجاد افت فشار و افت انرژی فاضلاب می شود.

صاف کردن با استفاده از ماسه :

صاف کردن فاضلاب در اغلب موارد برای پیش تصفیه پیشرفته تر فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد و منجر به زلال سازی فاضلاب می شود.

در این روش دقت حذف جامدات معلق بسیار بالاتر است و طی آن ذرات بسیار ریز مانند تخم انگل ها که غالبا در برابر تجزیه مقاوم هستند به دام می افتند.

عملیات ها و تجهیزات به کار برده شده در صافی فاضلاب

عملیات ها و تجهیزات به کار برده شده در صافی فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط