کنترل رسوبات با استفاده از آنتی اسکالانت، سختی گیر و استفاده از اسید

کنترل رسوبات با استفاده از آنتی اسکالانت، سختی گیر و استفاده از اسید

رسوبات ناشی از آب های سخت یکی از مشکلاتی است که برای تمام دستگاه هایی که با آب سر و کار دارند به وجود می آید.

وجود یون های کلسیم، منیزیم و غیره منجر به تجمع رسوبات می شود و به همین دلیل مهم ترین راه حل از بین بردن و کنترل این یون ها است.

دستگاه های تصفیه آب خانگی RO و غشاء ممبران این سیستم ها از مهم ترین دستگاه هایی هستند که همواره دچار رسوب گرفتگی می شوند، برای کنترل آن رسوبات سه روش وجود دارد که در ادامه به اختصار آنها را توضیح خواهیم داد.

دستگاه های سختی گیر

فرآیند تبادل یون با استفاده از دانه های رزین که اصلی ترین متعلقات دستگاه های سختی گیر است انجام می شود.

در مکانیسم تبادل یون، رزین های آنیونی یون های موجود در آب با بار منفی و رزین های کاتیونی یون های سخت آب با بار مثبت را جذب می کنند.

به عنوان مثال رزین کاتیونی با جذب یون کلسیم و منیزیم که بار مثبت دارند، یون سدیم را از خود آزاد می کند و مبادله یون انجام می شود.

استفاده از اسید

اضافه کردن اسید به آب باعث می شود تا یون های کلسیم که یکی از اصلی ترین یون های رسوب زا است از بین برود.

این روش عمدتا برای از بین بردن رسوبات کربنات کلسیم کارایی دارد و بر روی سایر رسوبات تاثیر گذاری ندارد. خوردگی مخازن و تجهیزات سیستم به وسیله اسید، از معایب این روش برای کنترل رسوبات است.

آنتی اسکالانت

پر مصرف ترین ماده رسوب زدا دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس، آنتی اسکالانت است.

آنتی اسکالانت با تغییر شکل کریستال ها یا با جذب شدن بر روی کریستال ها و یا با ایجاد بار منفی بر روی ذرات سبب از بین بردن رسوبات تجمع یافته بر روی غشاء ممبران می شود.

کنترل رسوبات با استفاده از آنتی اسکالانت، سختی گیر و استفاده از اسید

کنترل رسوبات با استفاده از آنتی اسکالانت، سختی گیر و استفاده از اسید

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط