کلر زن یا کلریناتور مایع در صنعت تصفیه آب

کلر زن یا کلریناتور مایع در صنعت تصفیه آب

در صنعت تصفیه آب یکی از اصلی ترین کارها جهت جلوگیری از رشد باکتری ها و حذف آن ها استفاده از دستگاه کلرزن مایع یا کلریناتور می باشد. کلریناتور مانع از وجود باکتری ها و رشد آن ها در آب می شود. یکی از پرکاربردترین مصارف این دستگاه در استخرهای شنا می باشد. با توجه به آلودگی های موجود در آب استخرها و رشد و تکثیر قارچ ها و باکتری ها که باعث کدورت و سبزی آب می شوند، استفاده از دستگاه کلریناتور بسیار ضروری است. استفاده از دستگاه های کلریناتور یکی از رایج ترین روش ها در جهت گندزدایی و ضد عفونی کردن آب می باشد.

اضافه کردن کلر لازم به مخازن و منابع آب باید بر حسب دبی ورودی تعیین و تنظیم شود. یعنی دبی آب ورودی باید با دوز تنظیم شده کلرزن هماهنگی کامل داشته باشد. بعد از اینکه نیم ساعت از ماندن کلر در مخازن آب بگذرد بهتر است سنجش میزان باقی مانده کلر در آب اندازه گیری شود.

روش اندازه گیری باقی مانده کلر در آب

پس از اینکه تزریق کلر با مقدار معین و لازم به آب صورت گرفت بعد از نیم ساعت باید توسط کیت های اندازه گیری کلر، کلر باقی مانده در آب را اندازه گیری کنیم. به این صورت که کیت کلر سنج را تا خط نشانگر آب میریزیم و سپس 5 قطره از آب را درون آن ریخته و به خوبی تکان می دهیم. سپس کیت کلر سنج بر حسب مقدار کلر باقی مانده از رنگ زرد کمرنگ تا زرد پر رنگ تغییر پیدا می کند. سپس طی رنگ بندی نشانگر کیت کلر سنج به باقی مانده کلر در آب پی می بریم. دقت داشته باشید که کلر باقی مانده در کیت کلر سنج برحسب میلی گرم در لیتر یا PPM خوانده می شود.

کلر زن یا کلریناتور مایع در صنعت تصفیه آب

کلر زن یا کلریناتور مایع در صنعت تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط