کار جداکننده مغناطیسی دائم چیست؟

کار جداکننده مغناطیسی دائم چیست؟

اگر در مواد اولیه در معدن و واحدهای صنعتی فلز و یا قطعات آهنی وارد دستگاه شود سبب خرابی دستگاه و ماشین آلات می شود و خسارت جدی وارد می کند.

برای جلوگیری از این عمل از جداکننده مغناطیسی دائم استفاده می شود.

این جداکننده ها هم بصورت اتوماتیک و هم بصورت دستی وجود دارد که از نوع اتوماتیک آن برای جداسازی قطعات آهن، نبشی، میلگرد و قطعات شکسته شده از سرندها و شوت ها و غیره از مواد اولیه استفاده می شود که با این کار خود به نوعی سبب حفاظت ماشین آلات سنگ شکن می شود.

از جداکننده های اتوماتیک در زمانی استفاده می شود که جداسازی بصورت دست امکان پذیر نباشد.

از جداکننده های اتوماتیک بیشتر در کارخانجات گچ، سیمان، آجر و سفال، آهک و شن و ماسه، صنایع مس و آلومینیوم، بازیافت و کلیه معادن استفاده می شود.

جداکننده های مغناطیسی دائم قدرت جذب بسیار بالایی دارند و بی نیاز از هرگونه باطری و برق می باشند و به نوعی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

میدان مغناطیسی در جداکننده های مغناطیسی همواره ثابت است و از دیگر مزایای این جداکننده ها نصب و راه اندازی آنها است که توسط سیم بکسل بصورت آویزان روی نقاله دستگاه های خردایش نصب می شود البته بصورت عرضی و طولی نصب می شود.

هنگامیکه قطعات را توسط آهن ربا جذب می کند آنها را از مسیر نقاله به بیرون هدایت می کند که نیروی خود را از یک الکتروموتور و گیربکس می گیرد.

البته نبشی های غیر مغناطیسی بر روی نوار نقاله کمک به سزایی در این جریان دارد. آهن رباهایی که در جداکننده مغناطیسی به کار می رود جزء قویترین مگنت های موجود است.

در هنگام انتخاب جداکننده باید عواملی همچون دانه بندی مواد عبوری، اندازه قطعات آهنی مزاحم و حتی فاصله دستگاه از کف نوار نقاله در نظر گرفته شود.

کار جداکننده مغناطیسی دائم چیست؟

کار جداکننده مغناطیسی دائم چیست؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط