کاربرد انواع سختی گیر چیست؟

کاربرد انواع سختی گیر چیست؟

یکی از مهم ترین دستگاه های تصفیه آب صنعتی سختی گیر (water Softener) می باشد که نقش آن حذف کلسیم و منیزیم از آب است. زیرا مصرف زیاد کلسیم و منیزیم موجود در آب بر کلیه ها وسلامتی بدن اثر مضرر بسیاری دارد.

از انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی می توان سختی گیر رزینی، مغناطیسی و الکترونیکی را نام برد. که این دستگاه ها از نظر جنس بدنه و نحوه عملکرد، مزایا، کاربرد با هم متفاوت هستند.

آب سخت آبی است که دارای حجم زیادی از یون هایی از قبیل کلسیم و منیزیم می باشد. که این یون ها با بالا رفتن دمای آب به دیواره های ظرف ها و لوله ها چسپیده و جداره ها رسوب می گیرند و همچنین مصرف آب با سختی بالا موجب ایجاد بیماری سنگ کلیه می شود.

برای حذف سختی آب از سختی گیر استفاده می شود که به دو روش سختی گیر موقت و دائم تقسیم می شوند.

حجم بالایی از املاح و کلسیم و منیزیم موجود در آب با حرارت دادن و جوشاندن آب به دیواره ها و کف ظرف نشسته و رسوب می کند که به این نوع سختی موقت می گویند و در نوع دیگر که با روش های صنعتی و با مواد شیمیایی سختی آب حذف می شود به سختی دائم معروف است.

سختی گیرها از نظر جنس بدنه به دو دسته سختی گیر فایبرگلاس و سختی گیر فلزی تقسیم می شوند که جنس آنها با طول عمر و ماندگاری سختی گیر رابطه مستقیم دارد.

سختی گیر فایبرگلاس FBR  یکی از پرکاربردترین نوع آن می باشد که فشار تا 6 بار را با توجه به ضخامت ورق های به کار رفته در آن تحمل می کند و در برابر خوردگی با مواد اکسید کننده موجود در آب مقاومت نشان می دهد.

ولی سختی گیرهای فلزی که دارای بدنه استیل با ضخامت استاندارد می باشند ، تا 20 بار فشار را تحمل خواهند کرد.

کاربرد انواع سختی گیر چیست؟

کاربرد انواع سختی گیر چیست؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • کارایی دستگاه سختی گبر

مطالب مرتبط