کاربرد آنتی اسکالانت در صنعت آب و فاضلاب چیست؟

کاربرد آنتی اسکالانت در صنعت آب و فاضلاب چیست؟

در دستگاه های  تصفیه آب نمک وجود دارد که این نمک ها باعث ایجاد رسوب و گرفتگی می شود. از آنتی اسکالانت به عنوان ماده رسوب زا استفاده می شود و از گرفتگی دستگاه تصفیه آب جلوگیری می کند.

آنتی اسکالانت  نوعی ماده شیمیایی است که رسوبات داخل آب و املاح سنگین را می گیرد. رسوبات زمانی تشکیل می شوند که غلظت نمک از حلالیت آن بیشتر باشد.

کریستال های نمک زمانی که به جرم و حجم لازم برسند شروع می کنند به رسوب گذاری و تا زمانی که یون های تشکیل شده از نمک کاملا ضد رسوب اشباع شوند ادامه پیدا می کند.

ویژگی های آنتی اسکالانت

عملکرد این ماده به این صورت است که وقتی در دستگاه تصفیه آب موادی مانند کربنات کلسیم، سولفات باریم و غیره  باعث ته نشین شدن یونهای فلزی محلول در آب می شود این ماده وارد عمل شده و رسوبات را کاهش می دهد.

انواع آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت اسیدی

آنتی اسکالانت قلیایی

برای انتخاب آنتی اسکلانت باید آب منطقه مورد بررسی قرار گیرد تا متناسب با نوع آب از محلول ضد رسوب استفاده گردد.

کاربرد آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب

آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس، دستگاه آب شیرین کن صنعتی و دستگاه آب شیرین کن دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنتی اسکالانت باید چه مقدار استفاده کرد؟

در هنگام تصفیه کردن آنتی اسکالانت به دستگاه تصفیه آب باید به مقدار آن توجه کنید. افزودن مقدار کم آنتی اسکالانت به دستگاه باعث ایجاد رسوب می شود و افزودن به مقدار زیاد باعث می شود تا خود این مواد بر روی غشاء رسوب کند و باعث گرفتگی شود.

کاربرد آنتی اسکالانت در صنعت آب و فاضلاب چیست؟

کاربرد آنتی اسکالانت در صنعت آب و فاضلاب چیست؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط