کارایی مواد ضد رسوب دیگ بخار

کارایی مواد ضد رسوب دیگ بخار

مواد ضد رسوب دیگ بخار به مواد شیمیایی می گویند که برای جلوگیری یا حذف رسوب های تشکیل شده روی تاسیسات بویلر و دیگ ها ی بخار استفاده می شود.

این مواد شیمیایی به روش های گوناگونی مانند حذف اکسیژن موجود در آب و لخته سازی ذرات معلق در آب می توانند از ایجاد رسوب در دیگ بخار جلوگیری نمایند.

دلایل استفاده از مواد ضد رسوب در دیگ بخار:

با ایجاد لایه های رسوب روی دیواره دیگ و لوله ها دما کاهش می یابد و برای ثابت نگه داشتن عملکرد بویلر نیاز به حرارت بیشتری خواهد بود. از این رو طول عمر لوله ها کاهش پیدا می کند.

اکسیژنی که در آب وجود دارد باعث خوردگی سطح  فلزی می شود که این رسوب ها به لوله ها و جداره های دیگ متصل می شوند و باعث سوراخ شدن آنها می شوند که احتمال انفجار را افزایش می دهد.

استفاده نکردن از مواد ضد رسوب باعث گرفتگی شیرهای ورودی و خروجی می شود.

عملکرد ضد رسوب دیگ بخار

مواد ضد رسوب دارای انواع مختلفی می باشد که هر یک با روشی می توانند تا املاح و رسوب های ایجاد شده در دیگ بخار را حذف کنند.

در حالت کلی عملکرد این مواد به سه صورت است:

لخته سازی املاح و ذرات معلق در آب که در کف دیگ ته نشین می شوند و این مواد استخراج می شود

در حالت دیگر این  مواد رسوب های را که روی لوله و دیگ بخار تشکیل شده است  متخلخل می سازند و باعث جداسازی این مواد می گردند.

با تنظیم PH آب در حالت استاندارد از خوردگی سطوح جلوگیری می کنند.

نوع دیگر مواد ضد رسوب  اکسیژن را جذب می کند که این امر باعث می شود تا اکسیژن موجود در آب باعث خوردگی سطوح نشود.

کارایی مواد ضد رسوب دیگ بخار

کارایی مواد ضد رسوب دیگ بخار

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط