چیلر خنک کننده آب صنعتی

چیلر خنک کننده آب صنعتی:

چیلرهای صنعتی در کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند که آب یا مایع در آن از طریق تجهیزات فرآوری شده گردش می کند. معمولا برای خنک کردن محصولات و ماشین آلات از چیلرهای آب در بسیاری از کاربردهای مختلف از جمله قالب تزریق، ابزار و برش قالب، مواد غذایی و آشامیدنی، لیزرها، ابزارآلات، نیمه رساناها و موارد دیگر استفاده می شود.

عملکرد یک چیلر صنعتی انتقال گرما از یک مکان (معمولا تجهیزات یا محصول پردازش) به مکان دیگری (معمولا هوای خارج از تاسیسات تولید) است. استفاده از آب یا محلول آب (گلیکول) برای انتقال گرما به چیلر و از آن که ممکن است در فرآیند چیلر به مخزن و سیستم پمپاژ نیاز داشته باشد بسیار رایج است. صرفه نظر از صنعت و فرآیند، اطمینان از خنک شدن کافی برای بهره وری و صرفه جویی در هزینه بسیار مهم است.

چیلر چگونه کار می کند ؟

در اکثر برنامه های خنک کننده ، یک سیستم پمپاژ آب خنک یا محلول آب/ گلیکول را از چیلر به داخل فرآیند انتقال می دهد. این مایع خنک گرما را از فرآیند خارج کرده و مایع گرم به چیلر باز می گردد. فرآیند آب وسیله ای است که با استفاده از آن گرما از دستگاه به چیلر منتقل می شود.

فرآیند چیلر حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام خنک کننده است. انواع مختلفی از خنک کننده و کاربردهای مختلف بسته به دمای مورد نیاز وجود دارد اما همه آنها بر روی یک اصل اساسی فشرده سازی و تغییر فاز خنک کننده از یک مایع به گاز و برگشت به مایع کار می کنند. این فرآیند گرم کردن و خنک کردن و تغییر آن از یک گاز به مایع و برگشت مجدد را چرخه خنک سازی گویند.

دو نوع کندانسور وجود دارد که در چیلرها استفاده می شود. خنک کننده هوا (air-cooled) و خنک کننده آب (water-cooled). کندانسور خنک کننده هوا از هوای محیط برای خنک کردن و چگالیدن گاز خنک کن گرم به یک مایع استفاده می کند. این کندانسور هم می تواند در داخل چیلر و هم در خارج دور از چیلر قرار گیرد اما در نهایت گرما را از چیلر به هوا رد می کند.

چیلر خنک کننده آب صنعتی

چیلر خنک کننده آب صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

مطالب مرتبط