چگونگی تشکیل سیلیس کوارتزی، تریدیمیت و کریستوبالیت

چگونگی تشکیل سیلیس کوارتزی، تریدیمیت و کریستوبالیت

کانی های کوارتز، تریدیمیت و کریستوبالیت سه شکل عمده از سیلیس می باشند و در اغلب موارد بیشترین حجم سیلیس را شامل می شوند.

البته سیلیس در کانی های دیگر نیز یافت می شود اما به طبع حجم و خلوص کمتری دارند. هر سه شکل نام برده شده از سیلیس در برابر دما در بازه بسیار گسترده پایدار است.

به عنوان نمونه طبق تحقیقات زمین شناسان بین آلفا و بتا کوارتز متمایز می شوند، در واقع هنگامی که کوارتز در دمای پایین به همراه فشار اتمسفر تا درجه 573 درجه سانتی گراد گرم شود به بتا کوارتز تغییر شکل می دهد.

بتا کوارتز در دمای 870 درجه سانتی گراد منجر به تشکیل تریدیمیت می شود و در دمای 1470 درجه سانتی گراد نیز سیلیس کریستوبالیت تشکیل می شود.

سپس در صورتی که حرارت به 1610 درجه سانتی گراد برسد سیلیس تشکیل شده و نقطه ذوب سیلیس 1610 درجه سانتی گراد ثبت شده است. نقطه ذوب سیلیس از آهن، مس و حتی آلومینیوم نیز بالاتر می باشد.

سیلیس کوارتز یک ماده معدنی بسیار سخت می باشد که به دلیل نیروی بسیار محکم بین پیوندهای اتمی خواص ویژه و مصارف بسیار گسترده ای پیدا کرده است.

کوارتز تقریبا بی اثر و خنثی می باشد و با اسیدهای رقیق هیچ گونه واکنشی نشان نمی دهد.

شکل های بلور سیلیس کوارتزی ممکن است تیز و زاویه دار، زیر زاویه ای و با زیر گرد و گرد باشند.

سیلیس کوارتزی در صنعت تصفیه آب جهت فیلتراسیون فیزیکی و حذف املاح غیر محلول در آب بسیار کارایی دارد.

سیلیس درون فیلتر شنی قرار می گیرد و به عنوان یکی از مراحل مهم تصفیه آب نقش پر رنگی در تولید آب شفاف دارد.

برای تصفیه آب عموما سیلیس با دانه های گرد و یا نیم گرد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

چگونگی تشکیل سیلیس کوارتزی، تریدیمیت و کریستوبالیت

چگونگی تشکیل سیلیس کوارتزی، تریدیمیت و کریستوبالیت

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط