چرا در برخی موارد آنتی اسکالانت را به همراه اسید به فیلتر ممبران تزریق می کنند؟

چرا در برخی موارد آنتی اسکالانت را به همراه اسید به فیلتر ممبران تزریق می کنند؟

ایجاد رسوب بر روی سطوح فیلتر ممبران یکی از عمده ترین مشکلاتی است که برای سیستم های اسمز معکوس به وجود می آید.

عدم کنترل این موضوع باعث می شود تا راندمان دستگاه پایین بیاید و از طول عمر فیلتر ممبران نیز کاسته شود.

در واقع عدم رسیدگی به ممبران و عدم تزریق به موقع آنتی اسکالانت باعث می شود تا هزینه های مستقیم و غیر مستقیم برای دستگاه تصفیه آب افزایش پیدا کند.

تزریق آنتی اسکالانت با انتخاب درست و اصولی و با دوز مناسب می تواند به بالاتر بردن راندمان و طول عمر ممبران بی انجامد.

آنتی اسکالانت ها معمولا به تنهایی و یا در برخی موارد به همراه اسید به سیستم RO تزریق می شوند. استفاده از اسید به همراه آنتی اسکالانت جهت کاهش شاخص LSI جهت کنترل رسوبات کربنات و کلسیم و همچنین کنترل رسوبات ناشی از فسفات کلسیم و فلوئورید کلسیم است.

عموما آنتی اسکالانت های موجود در بازار در کنترل رسوبات ناشی از ترکیبات فسفات کلسیم و همچنین رسوبات کربنات کلسیم با شاخص LSI کمتر از 2 مشکلاتی دارند، به همین دلیل به آنتی اسکالانت اسید اضافه می کنند و به دلیل تزریق اسید کاهش شاخص LSI به حد قابل قبولی می رسد.

مناسب ترین بازه قابل قبول شاخص LSI برای اثر بخشی و رسوب زدایی هرچه بهتر آنتی اسکالانت ها بین عدد 1-2 است.

اسیدهایی که به همراه آنتی اسکالانت به سیستم های RO تزریق می شوند به طور معمول از نوع اسید کلریدریک و یا اسید سولفوریک هستند.

دقت داشته باشید برای تزریق اسید سولفوریک باید این موضوع را مد نظر قرار داد که تزریق بیش از حد این نوع از اسید می تواند سبب ایجاد رسوبات بر پایه سولفات بر روی غشاء ممبران شود. به همین دلیل است که استفاده از اسید کلریدریک رایج تر است.

چرا در برخی موارد آنتی اسکالانت را به همراه اسید به فیلتر ممبران تزریق می کنند؟

چرا در برخی موارد آنتی اسکالانت را به همراه اسید به فیلتر ممبران تزریق می کنند؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • تولید کنندگان دیگ بخار mail

مطالب مرتبط