هدف از کندانسور

هدف از کندانسور در چرخه فشار سرد سازی ( مبرد)، تغییر گاز داغ در حال تخلیه از کمپرسور به مایع تهیه شده برای استفاده در اواپراتور (evaporator) است. کندانسور این عمل را با از بین بردن حرارت کافی از گاز داغ انجام می دهد تا از چگالی آن در فشار موجود در کندانسور اطمینان حاصل شود. گرما برای خنک کردن کندانسور به محیط دیگری مانند آب یا هوا منتقل می شود.

انواع کندانسورهای خنک کننده با آب

انواع کندانسورهای خنک کننده با آب که به طور کلی استفاده می شوند به شرح زیر است:

کندانسور دو لوله (Pipe) : این کندانسورها که معمولا در سیستم های آمونیاک مورد استفاده قرار می گیرند از یک لوله در داخل لوله دیگر یا یک تیوب درون یک تیوب دیگر تشکیل شده است. لوله ها به صورت افقی قرار گرفته اند تا یک بانک عمودی تشکیل شود. کل واحد روی یک دیوار ثابت است و مخلوط آب – آمونیاک در قسمت های انتهایی وارد بخش هایی می شود که از طریق لوله داخلی جریان می یابد. بخار مبرد از قسمت بالایی عبور می کند که به سمت پایین جریان می یابد و به همین دلیل یک جریان پیشخوان ایجاد می شود.

کندانسور دو تیوبی ((Double Tube : نسخه ای از کندانسور نوع دوتایی است که در آن آب درون لوله ها جریان می یابد و مبرد مبدل در فضای حلقوی بین دو لوله جریان می یابد. با قرار دادن کمپرسور درون کندانسور ، یک واحد چگالش جمع و جور ایجاد می شود.

کندانسور Shell And Coil : شامل یک کویل مس است که در یک پوسته فولادی قرار دارد. آب از طریق سیم پیچ جریان می یابد و بخار مبرد از کمپرسور تخلیه می شود و در قسمت خارج لوله های سرد متراکم می شود. این نوع کندانسور اقتصادی است اما نگهداری آن دشوار است. در صورت بروز نشتی در سیم پیچ ، برداشتن سر پوسته و خارج کردن سیم پیچ از پوسته ضروری است.

کندانسور Shell And Tube : از تعداد زیادی لوله که در یک پوسته استیل قرار دارند تشکیل شده است و آب داخل آن جریان دارد و بخار در اطراف لوله ها جریان دارد. بخارات بر روی سطح خارجی لوله ها متراکم می شوند و تا انتهای کندانسور فرو می روند. مقدار قابل توجهی از سطح چگالش در مکانی کوچکتر موجود است.

ظرفیت خازن های خنک کننده با آب

ظرفیت خازن خنک کننده با آب به دمای آب ، میزان آب در گردش و دمای گاز مبرد بستگی دارد. با اختلاف دما بین گاز فشار سرد شده ، ظرفیت آب افزایش می یابد. اختلاف دما با افزایش فشار تراکم یا کاهش دمای آب ورودی یا افزایش مقدار آب برای حفظ دمای پایین آب قابل افزایش است.

هدف از کندانسور

هدف از کندانسور

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در عرضه و توزیع انواع دستگاه تصفیه آب با برند سافت واتر با کیفیت فوق را با بهترین قیمت عرضه می دارد.

جهت خرید اینترنتی از کمپانی CCRA اینجا را کلیک نمایید.

جهت ارائه مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط