مقایسه رزین کاتیونی ضعیف با رزین کاتیونی قوی

مقایسه رزین کاتیونی ضعیف با رزین کاتیونی قوی

سختی گیرهای تبادل یونی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب تمامی نیازهای آب شرب سالم و نرم را برای مصارف صنعتی برآورده می کنند.

سختی گیرها از رزین های کاتیونی قوی یا ضعیف به صورت تنها و یا با ترکیب رزین آنیونی در مخازن سختی گیر استفاده می کنند.

رزین های نوع قوی چه آنیونی و چه کاتیونی محدوده ی وسیعی از PH، آب را تصفیه می کنند و رزین های نوع ضعیف تنها در محدوده PH خاص قابلیت استفاده دارند.

یکی از مزیت های رزین کاتیونی ضعیف نسبت به نوع قوی آن صرفه جویی قابل توجه در مصارف شیمیایی برای احیاء رزین است.

اما از طرف دیگر رزین های کاتیونی قوی می توانند کلیه کاتیون ها یا یون های موجود در آب را که بار مثبت دارند به خود جذب کنند.

اما رزین های کاتیونی ضعیف تنها قابلیت جذب یون های مثبتی را دارد که به قلیاییت آب مربوط می شوند. در نتیجه آب خروجی و تصفیه شده از رزین های کاتیونی قوی خالص تر است.

بازدهی بالای رزین های کاتیونی ضعیف باعث می شود تا پساب کمتری حین احیاء آنها تولید شود.

در مواقعی که هدف تصفیه آب به روش تبادل یون حذف کلیه یون های مثبت آب باشد عموما استفاده از رزین کاتیونی ضعیف مقرون به صرفه تر از استفاده از رزین های کاتیونی قوی است.

ویژگی مشترک هر دو نوع رزین تبادل یونی کاتیونی ضعیف و قوی این است که با جذب یون های مثبت درون آب، یون سدیم را از خود آزاد می کنند.

این فرآیند تا جایی ادامه پیدا می کند که دانه های رزین ظرفیت جذب یون های مثبت را داشته باشند، در غیر این صورت باید مورد احیاء و شستشو قرار بگیرند تا استفاده مجدد از آنها امکان پذیر و با بازدهی بالا باشد.

مقایسه رزین کاتیونی ضعیف با رزین کاتیونی قوی

مقایسه رزین کاتیونی ضعیف با رزین کاتیونی قوی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط