مشخصات شیر سختی گیر سولوولو(solo valve)

مشخصات شیر سختی گیر سولوولو(solo valve)

اصلی ترین و بزرگترین شیری که در مخازن سختی گیر استفاده می شود شیر سولو است. وظیفه اصلی این شیر تغییر مسیر آب در لوله های مختلف مخزن سختی گیر است.

شیر های سختی گیر رزینی با توجه به نوع مخزن به دو دسته  تقسیم می شوند شیر سختی گیر مخازن Frp  که به دو صورت نیمه اتوماتیک (دستی) و تمام اتوماتیک است .

 که اتوماتیک آن به صورت 5 وضعیت سرویس، بکواش،احیاء، پر شدن منبع نمک و شست و شوی سریع می باشند و جایگاهش در بالای مخزن و یا از کنار نصب می شود و دومی شیر سختی گیر مخازن فلزی که همان شیر سولوولو می باشد. که البته بهتر است برای سهولت کار از شیر تمام اتوماتیک استفاده شود.

لوله کشی سختی گیر شامل مسیر آب ورودی به مخزن، مسیر خروجی آب تصفیه شده، مسیر آب نمک، مسیر شستشو و مسیر احیاء و بک واش می باشد.

اجزاء شیر سولو ولو در سختی گیر رزینی

شیرهای سولو ولو از سه قسمت سوزن انژکتور، واشر و بدنه تشکیل شده است. جنس این شیرها از چدن ریخته گری فشرده است.

اگر اهرم شیر سولو ولو در حالت یک باشد یعنی فرمان بکواش یا احیاء را می دهد.

وقتی که ظرفیت رزین های موجود در سختی گیر تکمیل شده باشد نیاز به احیاء رزین دارد  پس اول باید عمل بکواش را انجام دهیم که در این مرحله آب از قسمت پایین مخزن به طرف بالای مخزن هدایت می شود.

حالت دوم اهرم شیر سولو ولو برای مکش آب نمک است.

به کمک یک انژکتور و باز بودن آب ورودی به شیر سولوولو ، آب نمک به صورت مکش وارد دستگاه سختی گیر می شود.

اهرم شیر سختی گیر سولووالو حالت سومی نیز دارد که وقتی در این حالت قرار گیرد دستگاه بصورت سیکل سرویس قرار می گیرد تا وقتی که مجددا زمان احیاء کردن رزین شود.

مشخصات شیر سختی گیر سولوولو(solo valve)

مشخصات شیر سختی گیر سولوولو(solo valve)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط