مشخصات رزین پرولایت

مشخصات رزین پرولایت

رزین نوعی ترکیب ساخته شده به صورت طبیعی و مصنوعی چسبناک که از مولکول های قطبی باردار تشکیل شده است این دانه های ریز بسیار متخلخل هستند که معمولا به رنگ زرد می باشند.

کاربرد رایج این ماده برای از بین بردن سختی آب در دستگاه سختی گیر رزینی است و برای حذف فلزات، کربن ها، سولفات ها و غیره در فرآیند تصفیه آب صنعتی به کار برده می شود و باعث یون زدایی، حذف سختی آب و تولید آب کاملا خالص می شود.

 در واقع کاربرد رایج رزین برای حذف سختی آب است و با از بین بردن یون های مثبت کاتیونی مثل کلسیم و منیزیم انجام می شود. گستردگی استفاده از تبادل یونی بسیار زیاد است به طوری که در انواع فعالیت های خالص سازی ضد عفونی صنایع و غیره استفاده می شود.

 املاح محلول در آب معمولا به شکل یونیزه شده هستند یون هایی با بار مثبت کاتیون و یون هایی با بار منفی آنیون هستند رزین باعث تبادل یون ها می شود و کاتیون ها یا آنیون ها و یا هر دوی آنها را حذف می کند.

در فرآیند تبادل یونی یون های سخت موجود در آب با یون های نرم روی دانه های رزین مبادله می شوند و در نتیجه آبی نرم و بدون سختی تهیه می شود.

سختی آب به علت وجود کاتیون های زیاد یا دو ظرفیتی در آب است مانند یون های کلسیم منیزیم. رزین ها به سه دسته آنیونی کاتیونی و میکس بد تقسیم می شوند که کاتیون دارای بار مثبت و آنیون بار منفی می باشد. رزین کاتیونی برای حذف کاتیون ها مانند کلسیم، منیزیم کاربرد دارد رزین آنیونی برای حذف آنیون ها و رزین میکس بد خاصیت هر دوی این ها رزین ها را دارد و آب را خنثی می کند.

میکس بد معمولا شامل 60% رزین آنیونی 40%رزین کاتیونی می باشد. رزین میکس بد قادر به حذف کاتیون ها و آنیون ها به صورت همزمان است.  رزین با انجام فرآیند تبادل یونی توسط یون های نا مطلوب اشباع شده سپس توسط یک محلول مانند سدیم کلرید(Nacl) احیا و شستشو می شود و به حالت اولیه خود باز می گردد.

یعنی رزین را مدتی در محلول آب و نمک قرار می دهند تا شستشو شود و به حالت اولیه خود برگردد و منافذ اشباع شده توسط یون ها دوباره باز شوند به این عمل احیای رزین می گویند.

نمک استفاده شده در احیا باید نمک دریایی یا قرص باشد زیرا نمک ید دار به رزین ها آسیب می رساند و باعث از دست رفتن خاصیت رزین می شود.

مشخصات رزین پرولایت

مشخصات رزین پرولایت

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • رزین پرولایت

مطالب مرتبط