مشخصات انواع آنتی اسکالانت

مشخصات انواع آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت ها از مواد شیمیایی هستند که در صنعت تصفیه آب برای جلوگیری از ایجاد رسوب در فیلتر ممبران به کار می رود و در افزایش طول عمر ممبران و راندمان کلی سیستم های تصفیه آب تاثیر به سزایی دارند.

آنتی اسکالانت ها ترکیبات شیمیایی و ساختار متفاوتی دارند و همین عامل مشخص می کند که این ترکیب برای چه نوع ممبران مناسب است.

آنتی اسکالانت ها بر اساس ترکیبات شیمیایی شامل موارد زیر می شوند. آنتی اسکالانت ها بر پایه فسفات از گروه عاملی کربوکسیلیک اسید و فسفاته تشکیل شده و از ایجاد رسوب سولفات و کربنات جلوگیری می کند آنتی اسکالانت ها بر پایه فسفونات هستند.

آنتی اسکالانت ها بهترین نوع ماده شیمیایی برای جلوگیری از ایجاد رسوب کربنات و سولفات هستند. با این حال بر اساس فرمول شیمیایی و ترکیبات فسفاته، به راحتی تجزیه نمی شوند.

با توجه به این موضوع بعد از دفن می توانند سال ها در محیط باقی بمانند به خاطر همین استفاده از این آنتی اسکالانت کاهش یافته است. آنتی اسکالانت بر پایه پلیمری وزن مولکولی بالا و قدرت جذب مطلوبی دارد. آنتی اسکالانت ها می توانند بر اساس ph به سه دسته اسیدی، خنثی و قلیایی مورد استفاده قرار گیرند.

آنتی اسکالانت های اسیدی ph کمتر از سه دارند و برای حذف رسوبات کربنات کلسیم مناسب می باشد. آنتی اسکالانت های خنثی با ph هفت و خنثی هستند نه اسیدی نه قلیایی است و با انواع ممبران های صنعتی سازگار هستند .

آنتی اسکالانت های قلیایی ph بالاتر از هفت دارند که تاثیر بسیار مطلوبی برای جلوگیری از ایجاد رسوب سولفاته دارند ودر مواردی که سختی آب ورودی به دستگاه بسیار بالا است از این آنتی اسکالانت استفاده می شود بر اساس شکل ظاهری آنتی اسکالانت ها می توانند به صورت مایع یا پودری باشند .

اکثر آنتی اسکالانت ها به صورت مایع هستند و غلظت آنها متفاوت است که می توان در سیستم های تصفیه آب صنعتی با همان غلظت مورد استفاده قرار بگیرند یا برای رقیق تر کردن می توانند مقداری آب به آن اضافه کنند. آنتی اسکالانت های پودری از نسل جدید هستند و تاثیر موثری برای جلوگیری از ایجاد رسوب در پلی آمید ممبران ها دارند.

مشخصات انواع آنتی اسکالانت

مشخصات انواع آنتی اسکالانت

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط