مراحل فرآیند هوادهی فاضلاب

مراحل فرآیند هوادهی فاضلاب

در این مطلب می خواهیم درباره ی یکی از مهم ترین فرآیندها که در تصفیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی بسیار حائز اهمیت است ، صحبت کنیم که به این فرآیند هوادهی فاضلاب گفته می شود .

چرا فرآیند هوادهی فاضلاب در تصفیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی حائز اهمیت می باشد ؟ هوادهی فاضلاب روشی است که شرایط مناسب را برای رشد میکروارگانیسم های هوازی ایجاد می کند و علاوه بر آن مصرف آلاینده در پساب ها را بهتر می کند .

یکی از ویژگی هایی که هوادهی فاضلاب دارد این است که این روش از ایجاد بوی زننده در تصفیه خانه ها جلوگیری می کند .

 چرا ایجاد شرایط مناسب برای رشد میکروارگانیسم های هوازی در تصفیه خانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است ؟ میکروارگانیسم ها و باکتری های هوازی مواد آلی را تجزیه می کنند و از این جهت رشد آن ها بسیار حائز اهمیت است .

هوادهی به چه فرآیندی گفته می شود ؟ به طور کلی هوادهی به فرآیندی گفته می شود که طی آن هوا با آب ترکیب و در هم حل می شوند . این فرآیند در تصفیه خانه های فاضلاب با استفاده از تجهیزات مخصوصی صورت می گیرد .

در یک تعریف ساده برای هوادهی فاضلاب می توان گفت که هوادهی فاضلاب به ورود اکسیژن هوا به پساب های تصفیه خانه ها گفته می شود .

همان طور که گفته شد یکی از اهداف برای انجام شدن فرآیند هوادهی جلوگیری از ایجاد بوی زننده در تصفیه خانه ها می باشد . حال سوالی که به وجود می آید این است که این بوی بد و زننده چگونه ایجاد می شود ؟

در تصفیه فاضلاب که مواد آلی توسط باکتری های هوازی تجزیه می شوند ، این باکتری ها به اکسیژن هوا نیاز دارند و ضمناً در فاضلاب گازهای مختلفی وجود دارد که این گازها باعث تولید بوی بد و زننده خواهد شد.

مراحل فرآیند هوادهی فاضلاب

مراحل فرآیند هوادهی فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط