محدوده دبی و فشار در دوزینگ پمپ های صنعتی

محدوده دبی و فشار در دوزینگ پمپ های صنعتی

به صورت کلی اکثر دوزینگ پمپ هایی که در صنایع مختلف از جمله تصفیه آب استفاده می شود دارای دبی های پایینی می باشند. هر چند برخی از تولید کنندگان این پمپ ها را طبق سفارش و موارد مورد نیاز، دوزینگ پمپ هایی با دبی های بالا تولید می کنند.

در اغلب موارد دبی دوزینگ پمپ ها بین 1 لیتر تا 10000 لیتر می باشد و فشار کاری نیز در آنها بین 10 تا 2000 بار متفاوت است. میزان دبی در دوزینگ پمپ ها به صورت دستی و یا اتوماتیک قابل تنظیم می باشد. البته دقت دوزینگ پمپ ها (پمپ تزریق) با توجه به شرکت سازنده متفاوت است. برای مثال اگر دقت دوزینگ پمپی 1% باشد به این معنا بوده که دقت دوزینگ پمپ در هر نقطه بین دبی 1 تا 100 در صد یکسان است.

از دوزینگ پمپ در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب و آب ورودی به بویلرها جهت تنظیم PH و تزریق مواد استفاده می کنند. برای مثال از دوزینگ پمپ ها جهت تزریق آنتی اسکالانت و جهت جلوگیری از رسوب بستن فیلتر ممبران استفاده می کنند.

تجهیزات و اجزاء دوزینگ پمپ :

  • شیر اطمینان

معمولا اغلب دوزینگ پمپ ها دارای شیر اطمینان هستند. شیر اطمینان هنگامی که فشار خروجی از حد مجاز بالاتر می رود به کار می آید.

  • دمپر پالس جریان

دوزینگ پمپ ها نوعی از پمپ ها می باشد که جابه جایی در آن مثبت است. دمپرها وظیفه دارند تا جریان خروجی را به حالت ثابت و خطی نزدیک کند.

  • شیر Back pressure

هنگامی که اختلاف فشار از 1.5 بار کمتر شود از شیر Back pressure استفاده می کنند. این شیر سبب می شود تا فشار کم در خط رانش جریان پیدا نکند.

  • صافی

صافی در ابتدای دوزینگ پمپ نصب شده و از ورود ذرات معلق و ناخالصی ها به پمپ  جلوگیری می کند.

محدوده دبی و فشار در دوزینگ پمپ های صنعتی

محدوده دبی و فشار در دوزینگ پمپ های صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط